Tarasy i elewacje

Elewacja drewniana z modrzewia

Chociaż większość naszych realizacji to wolnostojące, nowoczesne pergole i różne formy zadaszenia tarasów, to podejmujemy się także wszelkich nietypowych zadań wykorzystujących naturalne drewno.

Tym razem właściciele poprosili o stworzenie estetycznej ozdoby budynku, jaką jest elewacja z modrzewia syberyjskiego. Wykonanie zadania było dla nas ciekawym doświadczeniem. Już na etapie projektowania musieliśmy wziąć pod uwagę wiele elementów.

Elewacja drewniana budynku musi uwzględniać warunki atmosferyczne w naszej szerokości geograficznej. Naturalne deski powinny charakteryzować się wysoką tolerancją temperaturową oraz odpornością zarówno na wilgoć, jak i na działanie promieni UV. To gwarantuje długą żywotność dekoracji, a tym samym satysfakcję z inwestycji.

Wszystkie te wymogi spełnia drzewo z chłodnej i surowej tajgi.

Elewacja z modrzewia syberyjskiego wykonana została na froncie domu oraz we wnęce prowadzącej do drzwi wejściowych. Jasny kolor desek fenomenalnie komponuje się z chłodnymi ścianami w różnych odcieniach szarości. Ta kompilacja kontrastów stworzyła ciekawą, eklektyczną zabudowę, perfekcyjnie łączącą w sobie nowoczesny minimalizm z klasyczną przytulnością.

Charakterystyczne usłojenie i widoczne sęki na deskach nadają ścianie naturalnego charakteru.

Taras wykonany został z tego samego rodzaju drewna, co elewacja z modrzewia syberyjskiego. Budynek jest więc spójną zabudową o dużych walorach estetycznych. Całości dopełniają dwa filary drewniane w tym samym odcieniu, które tworzą korytarz do drzwi wejściowych, witając właścicieli i gości jeszcze przed progiem.

Wykonując elewację drewnianą, warto pomyśleć o wykonaniu tarasu z drewna. Dobrze spisze się np. Taras z Bankirai.