Zadaszenie tarasu

Lamelowe zadaszenie ogrodowe

Jeśli zastanawiasz się, jak uatrakcyjnić tarasy, zadaszenia drewniane są odpowiedzią na ten dylemat. Obecne projekty dają szerokie możliwości aranżacji i dopasowania przestrzeni do charakteru domu. Wcale nie muszą być to klasyczne zabudowy z widocznymi sękami i słojami.

Może być to także zadaszenie tarasu nowoczesne, w którym prym wiedzie minimalizm, prostota i wręcz futurystyczna wizja.

Dokładnie taki jest ten projekt. Szkielet konstrukcji wpisaliśmy w absolutnie nowoczesną kubaturę. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom zadaszenie ogrodowe stało się integralną częścią budynku.

Walory estetyczne grają zazwyczaj główną rolę w doborze poszczególnych elementów na tarasy. Zadaszenia drewniane muszą być powiem wykończeniem domu. Tylko wtedy są prawdziwą perełką podnoszącą wartość nieruchomości.

lamelowe zadaszenie ogrodowe antracyt
lamelowe zadaszenie ogrodowe w trakcie montażu

Lamelowe zadaszenie ogrodowe na taras – design

Konstrukcja wykonana została z belek w modnym kolorze szarego drewna. Obecnie taka barwa jest istotnym kierunkiem w aranżacji nie tylko wnętrz.

Kolor ten stosowany jest często w formie elementów wykończenia budynków. W tym domu przejął dominację. Znajduje się w stolarce okiennej i drzwiowej, na dachu, a także na elewacji.

Musiał więc też zaistnieć jako lamelowe zadaszenie ogrodowe. Antracyt jest wyrazisty, chłodny, a jednocześnie elegancki. Jest też ciemny, jednak nie przytłacza przestrzeni. Dzięki temu zadaszenie ogrodowe nowoczesne wygląda lekko mimo swych rozmiarów.

zadaszenie tarasu przed montażem lamel
lamelowe zadaszenie ogrodowe szare

Ruchome panele – funkcjonalność w zadaszeniu tarasu nowoczesnym

Istotnym elementem konstrukcji są ruchome, drewniane lamele. Umieszczone zostały na boku wyeksponowanym na stronę zachodnią. Ich zamknięcie chroni przed promieniami słońca w upalne popołudnia. Zwiększa komfort i stronę użytkową przestrzeni tarasowej.

Elementy drewniane pełnią też funkcję dekoracyjną, a lamelowe zadaszenie ogrodowe nowoczesne zyskuje wyrazistości.

Taras jest całkowicie otwarty od frontowej strony. Ekspozycja na stronę północną nie wymagała dodatkowych rozwiązań zacieniających. Tymczasem widoki rozciągające się z posesji warte są tego, by je maksymalnie odsłonić.

Podobne rozwiązanie ale w pełni otwarte ściany to projekt Zadaszenie CRX z drewna

Ponadto, właścicielom zależało na stworzeniu lamelowego zadaszenia ogrodowego, które będzie użytkowane w okresie wiosenno-letnim. Całkowite zamknięcie, nawet szklanymi panelami, było więc nieuzasadnione zarówno z punktu widzenia użytkowego, jak i finansowego.

zabudowa tarasu nowoczesna
lamelowe zadaszenie ogrodowe drewniane

Oświetlenie

Aby zwiększyć funkcjonalność wnętrza tarasu, w części zabudowy zastosowaliśmy ledy. Źródła światła umiejscowione są wzdłuż belek konstrukcyjnych w części najbliżej budynku.

Lamelowe zadaszenie ogrodowe z oświetleniem led zwiększa komfort podczas wieczornego relaksu we dwoje, z rodziną i przyjaciółmi. Jest też ciekawym akcentem designerskim, które grą świateł pozwala tworzyć odpowiednią atmosferę i nastrój.

Oświetlenie ledowe ma też swoje zalety finansowe. Jest jednym z bardziej ekonomicznych rozwiązań, które zużywa najmniej energii. Dlatego tak chętnie wykorzystywane jest do oświetlenia przestrzeni wypoczynkowych, do których należą też tarasy. Zabudowa drewniana wiele zyskała dzięki tym drobnym elementom.

zabudowa tarasu nowoczesna
Zadaszenie ogrodowe – nowoczesne wykończenie

Lamelowe zadaszenie ogrodowe z oświetleniem led zamknęliśmy dachem z mlecznego szkła hartowanego. Jest to jedno z lepszych rozwiązań na rynku. Funkcjonalne, praktyczne i wizualnie estetyczne.

Dzięki niemu lamelowe zadaszenie ogrodowe drewniane zyskuje dodatkowej lekkości. Szkło jest nowoczesne, wręcz futurystyczne. Łatwo jednak komponuje się w różne tarasy. Zabudowa drewniana może pozostać przy nim klasyczna lub odzwierciedlać bardziej eklektyczny lub współczesny styl.

To materiał o ważnych zaletach praktycznych. Przepuszcza światło, ale zatrzymuje parzące promienie, dając subtelny półcień. Zwiększa komfort odpoczynku także w godzinach południowych.

Lamelowe zadaszenie ogrodowe nowoczesne nie jest jedynie minimalistyczną bryłą. Jest też elegancką przestrzenią do relaksu w ciepłe miesiące, gdzie czarna kawa nabiera słodyczy, a książka wciąga jeszcze bardziej.