Zadaszenie Tarasu

Lekkie zadaszenie na taras

Zadaszenie lekkie ze szkłem to fenomenalna propozycja do każdego domu o geometrycznej, nowoczesnej kubaturze. Nie przytłacza przestrzeni, wtapia się w ogólną strukturę budynku i – co najważniejsze – jest praktyczne. Podwyższa funkcjonalność otoczenia domu. Łączy w sobie elegancję i komfort.

W tym projekcie lekka konstrukcja zadaszenia stworzona została z drewnianych belek w kolorze złotego dębu. Odcień dopasowany został do desek elewacyjnych. które stanowią ważny element dekoracyjny. Dzięki temu zabudowa wpisana we wnękę domu stapia się z nim, stanowiąc spójną całość. Podwyższa to estetykę wykonania tarasu i całej aranżacji działki.

Podporą konstrukcji są tylko dwie belki pionowe. Daje to efekt absolutnego minimalizmu.

Zadaszenie wpisane jest we wnękę, zatem dwa jego boki są całkowicie zamknięte ścianami budynku. Pozostałe są otwarte. Dzięki temu właściciele mają możliwość podziwiać urocze widoki i zieleń ogrodu.

Lekkie zadaszenie  na taras pokryte zostało mlecznym szkłem hartowanym. Jest to jedno z najchętniej wykorzystywanych materiałów w tego typu konstrukcjach. Bezcenne są jego walory estetyczne i praktyczne.

Hartowany materiał jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Mleczna barwa sprawia, że ewentualne drobne zarysowania są właściwie niewidoczne. Szklany dach dobrze znosi deszcz. Wytrzyma także grad i obciążenie pokrywą śnieżną. Jest to gwarancja jego długiej żywotności.

Lekkie zadaszenie na taras – prostota i minimalizm.

Ponadto jasne szkło przepuszcza światło. Jednocześnie jednak absorbuje część promieni słonecznych. Tworzy pod sobą przyjemny półcień, który jest pożądany w szczególności w upalne dni. Dlatego takie zadaszenie lekkie ze szkłem zapewnia rodzinie przyjemne, komfortowe warunki nawet w letnie popołudnia, dając ochronę przed bezpośrednią ekspozycją na słońce.

Konstrukcja poprawia funkcjonalność całej przestrzeni. Jasno wydziela część wypoczynkową i gościnną od zielonej strefy ogrodu. Może być urządzona zarówno jako zewnętrzny salon z kanapami i fotelami rattanowymi, jak i przestronna jadalnia ze stołem i krzesłami, która pomieści co najmniej kilka osób na popołudniowym spotkaniu przy smakowitych  potrawach z grilla. Lampa umieszczona na ścianie nad oknem tarasowym pozwala na oświetlenie przestrzeni, jeśli spotkania z przyjaciółmi przeciągnął się do późnych godzin nocnych.

Reasumując, to konstrukcja dla osób ceniących minimalizm. A jeżeli oczekujesz większej funkcjonalności i masz duży taras, sprawdź projekt Duże zadaszenia tarasów.