Nowoczesna Altana

Nowoczesna altana modułowa

Nowoczesna altana, której trzon stanowi drewno w mahoniowym, intensywnym kolorze. Mleczny dach zmniejsza ilość światła i wprowadza przyjemny półcień.

Ta nowoczesna altana modułowa duża, w kształcie litery „L” doskonale organizuje przestrzeń w ogrodzie. Dzieli się w rzeczywistości aż na trzy części o różnych zadaniach.

Całą konstrukcję wykonaliśmy z drewna w intensywnym kolorze mahoniu. Przez to monochromatyczna barwa jest wyrazista i minimalistyczna.

Nowoczesna altana modułowa wolnostojąca w głównej części jest całkowicie zabudowana. Boki uzupełnione zostały ekranami ruchomymi wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego. Takie rozwiązanie jest praktyczne i estetyczne. Całkowita transparentność pozwala podziwiać powalające widoki wschodów słońca nad wzgórzami. Od zachodu natomiast cień do wnętrza rzuca wysoki żywopłot. Dzięki czemu zestawienie roślinności z przezroczystymi panelami stworzyło wrażenie zielonej, naturalnej ściany.

Nowoczesna altana modułowa ze szkłem nabiera też lekkości, co jest niezbędne przy tak przestronnych konstrukcjach.

Przesuwne, szklane ekrany umieszczone na prowadnicach pełnią funkcję drzwi. Otwarte łączą wnętrze z ogrodem w czasie letnich upałów. Zamknięte chronią przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Dzięki temu nowoczesna altana modułowa z grillem może być wykorzystywana także przy gorszej pogodzie. Co więcej, pełna zabudowa wydłuża czas użytkowania. We wnętrzu można odpoczywać od momentu, gdy na dworze pojawią się przebiśniegi, aż do utraty przez drzewa ostatnich kolorowych, jesiennych liści.

Współczesny charakter zabudowy potęguje dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Jest to rozwiązanie praktyczne i estetyczne. Lekki surowiec jest wytrzymały. Świetnie chroni przed deszczem, śniegiem, wiatrem.

Nowoczesna altana modułowa – wnętrze zabudowy

Wnętrze przestronnej zabudowy stało się salonem i jadalnią na dworze. Właściciele postawili na eleganckie meble wypoczynkowe z tapicerowanym wypełnieniem, które zachęcają do relaksu. Przestronny stół pomieści nawet 8 osób. Dzięki temu taka nowoczesna altana modułowa z meblami staje się dodatkowym, zupełnie niezależnym miejscem odpoczynku, w którym właściciele i ich goście mogą spędzać długie godziny na pogawędkach, wspomnieniach lub delektując się ciszą otoczenia.

Do tego przeszklonego salonu przylega druga część konstrukcji. Jest zadaszona szkłem mlecznym. Frontowy bok jest całkowicie odsłonięty, na dwóch pozostałych umieściliśmy dekoracyjne, stałe panele z poziomymi ażurami. To tam znalazło się miejsce na wielofunkcyjne urządzenia grillowe. Dach chroni je przed wilgocią, dzięki czemu może ono stać w tym miejscu przez cały rok. Taka altana ogrodowa z grillem jest praktyczna. Dzięki temu jej walory docenią nie tylko esteci, ale także pragmatycy, którzy poszukują rozwiązań ułatwiających codzienne życie.

Trzecia część altany jest całkowicie odsłonięta. Nie posiada dachu. Na dwóch ścianach znajdują się stosunkowo wąskie, stałe panele z poziomymi ażurami. Pełnią one funkcję dekoracyjną. Rolą odsłoniętej części nowoczesnej altany modułowej jest wydzielenie miejsca do odpoczynku w ciepłe dni. Dzięki temu belki mogą posłużyć jako wsparcie dla hamaka, huśtawki, kokonu lub fotela wiszącego. Właściciele zyskują dodatkową przestrzeń — prywatną oazę wytchnienia.

Ten projekt pokazuje, jak wiele ról mogą grać nowoczesne altany modułowe. Zdjęcia udowadniają także, że duża, przestronna konstrukcja wcale nie przytłacza przestrzeni. Drewno w połączeniu z dominującym szkłem tworzy wrażenie lekkości, dlatego nowoczesna altana modułowa z meblami i grillem przekształca się w komfortowe i eleganckie wnętrze zachęcające do głębokiego relaksu.

Wykonujemy duże altany i małe konstrukcje zadaszeń tarasowych. Taki mały projekt to np. Drewniane zadaszenie na taras.