Nowoczesna altana ze szkłem grafitowym

Nowoczesna altana

Nowoczesna altana ze szkłem

Ta nowoczesna altana ze szkłem wolnostojąca zlokalizowana na skraju działki stała się dla właścicieli oknem, przez który mogą podziwiać urok spokojnego jeziora otoczonego bujną roślinnością.

Konstrukcja wykonana została z drewna w niezwykle jasnym odcieniu. Jego barwę przełamują kontrastowe sęki i słoje uwidocznione poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu. Zabudowa nabiera naturalności, a nowoczesna altana ze szkłem w ogrodzie tworzy symbiozę z otaczającą naturą.

Drewno gra w niej główną rolę.

Pokrywa zachodnią ścianę oraz cały dach. Chroni wnętrze przed intensywnym słońcem. Tworzy przyjemny mikroklimat dający wytchnienie w czasie największych upałów. Osłania też przed deszczem. W ten sposób pełna zabudowa zwiększa funkcjonalność, jaką może pochwalić się ta nowoczesna altana ze szkłem. Wnętrze jest idealnym miejscem na wypoczynek bez względu na aurę.

Pozostałe trzy ściany wypełnia szkło ujęte w formie przesuwnych ekranów. To praktycznie rozwiązanie, które pozwala otworzyć wnętrze na ogród w cieplejsze dni i zamknąć w pochmurne i deszczowe. Wykorzystaliśmy jego ciemną barwę. Nowoczesna altana ze szkłem grafitowym chroni bowiem przed słońcem, które wpada tu o wschodzie. Dzięki temu jest ona świetnym miejscem na pobudzającą kawę w weekendowe poranki.

Ciekawym elementem są dwie wysunięte belki – jedna na ogród, druga z widokiem na jezioro. Są to miejsca przygotowane na hamaki i huśtawki, dzięki którym można wypoczywać na zewnątrz z książką w ręku lub po prostu podziwiając otoczenie, w które zanurzona jest ta nowoczesna altana ze szkłem. Wnętrze tymczasem właściciele wykorzystali do stworzenia wygodnego salonu, w którym odpoczynek nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Wszystkie nasze projekty wykonywane są na indywidualne zamówienie. Dzięki temu dopasowujemy je do oczekiwań właścicieli, a także do uwarunkowań nieruchomości. To optymalizuje funkcjonalność, jaką ma każda nowoczesna altana ze szkłem. Numer seryjny, jaki nadajemy naszym konstrukcjom, jest w formie eleganckiej tabliczki znamionowej przyczepionej do jednego z elementów konstrukcyjnych.

Nowoczesne altany drewniane ogrodowe nie przypominają pierwszych tego typu zabudowań. Są lżejsze dzięki wykorzystaniu szkła i nowoczesnych, minimalistycznych konstrukcji.

Niezmienna jest jednak główna funkcja, jaką pełnią altany ogrodowe. Zdjęcia zabudowań tego typu pokazują, że na przestrzeni wieków były to estetyczne, eleganckie elementy ogrodu, które miały zapewnić właścicielom cień w upale i schronienie w deszcz. Miały tworzyć komfortowe miejsce do wypoczynku w środku ogrodu, na łonie natury, gdzie cisza i spokój koi po niespokojnym i trudnym dniu.

Taka właśnie jest ta nowoczesna altana ze szkłem.