Nowoczesna Altana

Nowoczesna altana ze szkłem

Ta altana zlokalizowana na skraju działki i stała się dla właścicieli oknem, przez który mogą podziwiać urok spokojnego jeziora otoczonego bujną roślinnością. Jej konstrukcja wykonana została z drewna w naturalnym jasnym odcieniu. Jego barwę przełamują kontrastowe sęki i słoje uwidocznione poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu.  W ten sposób zabudowa nabiera naturalności, a nowoczesna altana ze szkłem w ogrodzie tworzy symbiozę z otaczającą naturą.

Nowoczesna altana ze szkłem, sposób na zabudowę ścian

W tej altanie drewno gra główną rolę ponieważ pokrywa zachodnią ścianę oraz cały dach.  Drewno na dachu chroni wnętrze przed intensywnym słońcem. Tworzy przyjemny mikroklimat dający wytchnienie w czasie największych upałów.  Drewniany dach osłania też przed deszczem. W ten sposób pełna zabudowa zwiększa funkcjonalność, jaką może pochwalić się ta altana. Jej wnętrze jest idealnym miejscem na wypoczynek bez względu na aurę. Pozostałe trzy ściany altany wypełnia szkło ujęte w formie przesuwnych ekranów.  Szkło to praktycznie rozwiązanie, które pozwala otworzyć wnętrze na ogród w cieplejsze dni i zamknąć w pochmurne i deszczowe. Wykorzystaliśmy jego ciemną barwę. Nowoczesna altana ze szkłem grafitowym chroni bowiem przed słońcem, które wpada tu o wschodzie. Dzięki szkłu w kolorze grafitowym jest ona świetnym miejscem na pobudzającą kawę w weekendowe poranki.

Takie grafitowe szkło używane jest również w ogrodach zimowych np. Taras ogrodowy z zadaszeniem

Funkcjonalność

Nowoczesne altany drewniane ogrodowe nie przypominają pierwszych tego typu zabudowań. Są lżejsze dzięki wykorzystaniu szkła i nowoczesnych, minimalistycznych konstrukcji.

Niezmienna jest jednak główna funkcja, jaką pełnią altany ogrodowe. Zdjęcia na których znajdują się pierwsze altany i zabudowania tego typu pokazują, że na przestrzeni wieków były to estetyczne, eleganckie elementy ogrodu, które miały zapewnić właścicielom cień w upale i schronienie w deszcz. Miały tworzyć komfortowe miejsce do wypoczynku w środku ogrodu, na łonie natury, gdzie cisza i spokój koi po niespokojnym i trudnym dniu. Taka jest również ta nowoczesna altana ze szkłem.