Zadaszenie Tarasu

Nowoczesne zadaszenie tarasu z lamelami

Klasyczna elegancja i nowoczesna lekkość – te określenia najlepiej oddają dualizm tego nowoczesnego zadaszenia tarasu z lamelami i szkłem. Estetyczna zabudowa stworzyła właścicielom prawdziwy salon w ogrodzie, umożliwiła odpoczynek i nieformalne spotkania z przyjaciółmi już od wczesnej wiosny aż do pierwszych jesiennych chłodów. Realizacja pokazuje, jak niewiele trzeba, by zwiększyć funkcjonalność, jaką mają tradycyjne tarasy przydomowe. Zadaszenia – odpowiednio zaprojektowane – potrafią dodać im klasy, elegancji i niekwestionowanego uroku.a

Nowoczesne zadaszenie tarasu z lamelami, zabudowa ścian

Zadaszenie wykonane zostało z drewna w ciepłym i uniwersalnym kolorze orzecha. Barwa pasuje do stolarki okiennej oraz elementów wykończeniowych budynków, co zwiększa spójność aranżacji całej przestrzeni. Ten klasyczny odcień niesie ze sobą nutkę ponadczasowej elegancji. Dzięki niemu zyskuje ją także to nowoczesne zadaszenie tarasu z lamelami. Kolor orzech przecinają tylko subtelne sęki, które dodają konstrukcji subtelności i współczesnego charakteru.

Ważnym elementem w tym projekcie są drewniane lamele umiejscowione w rogach każdej ściany zadaszenia przyściennego tarasu. Ruchome części pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Dzięki nim zabudowa tarasu utrzymuje proporcje, co wpływa na estetykę wykończenia.

Jednak taras zyskuje także na funkcjonalności. Elementy można zamknąć, chroniąc przestrzeń przed promieniami słońca. W nocy natomiast tworzą nietuzinkową atmosferę. Tę natomiast udaje się uzyskać głównie dzięki magii oświetlenia.

Belki dachowe wyposażyliśmy w podłużne lampy. Są to ekonomiczne i praktyczne rozwiązania. Równomiernie oświetlają przestrzeń po zachodzie słońca. Pozwalają przedłużyć rodzinny wieczór lub spotkanie z przyjaciółmi nawet do bladego świtu.

Oświetlenie ma też wartość estetyczną. Zadaszenie w scenerii nocnej wygląda spektakularnie. Jest eleganckie, urocze i przytulne. Zachęca do relaksu, a w sobotnie i niedzielne wieczory może być głównym miejscem odpoczynku od wschodu słońca aż do…kolejnego wschodu. Nowoczesne zadaszenie tarasu z lamelami i oświetleniem led polecane jest tym, którzy szukają nie tylko funkcjonalnych rozwiązań, ale także zabudowy, która pozwoli im poczuć się wyjątkowo.

Rodzaj szkła w zadaszeniu

Kropką nad “i” jest dach wykonany z ciekawego, szarego szkła hartowanego. Nadaje on zabudowie lekkiego charakteru, a sama konstrukcja nie przytłacza swoją wielkością. Zadaszenie ze szkłem brązowym jest także funkcjonalne. Tego typu dach absorbuje część promieni słonecznych, daje lekki półcień, dzięki czemu odpoczynek nawet w godzinach południowych jest przyjemnością. Właściciele tego projektu pokazali, jak łatwo można zmienić tradycyjne oblicze, jakie zazwyczaj ma taras. Huśtawka zamontowana w jednym rogu stworzyła przyjemny kącik prywatnego relaksu. Było to marzenie właścicielki domu, która zyskała swoją własną oazę odpoczynku z ulubionymi książkami.

W pozostałej części nowoczesne zadaszenie tarasu z lamelami drewnianymi jest elegancką strefą wypoczynkową dla właścicieli i gości. Przestronny stół z krzesłami zapewnia komfortową przestrzeń do biesiadowania dla 8-10 osób. Ponadto nowoczesne zadaszenie tarasu z lamelami 6×4 miało wystarczająco miejsca na meble wypoczynkowe – fotele oraz stolik kawowy, które wykorzystują właściciele w czasie leniwych, niedzielnych poranków.

Zastosowane rozwiązania stworzyły spektakularną enklawę spokoju, w której wieczór nabiera szczególnej magii.

Pamiętamy jak dziś, wiele lat temu nasza inwestorka chciała mieć pionowe lamele w ścianach. Nasz szef podczas rozmowy powiedział „a może zróbmy takie jakich nie ma nikt, zróbmy je obrotowe” i tak powstał pierwszy projekt z pionowymi obrotowymi lamelami. Ten projekt to Drewniana pergola z lamelami.