Zadaszenie tarasu

Nowoczesne zadaszenie w ogrodzie

To nowoczesne zadaszenie ogrodowe jest fenomenalną kropką nad „i” w aranżacji przestrzeni. Doskonale komponuje się ze współczesną kubaturą budynku, tworząc z nią jednorodną, estetyczną całość.

Jednocześnie zabudowa jest praktyczna. Ogród z nowoczesnym zadaszeniem zyskał przestrzeń idealną do prywatnego relaksu, a także do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

nowoczesne zadaszenie śląsk
ogród z nowoczesnym zadaszeniem

Szkielet powstał z solidnych desek drewnianych w ciemnym, czekoladowym odcieniu orzecha. Barwa  stonowana, ale też wyrazista. Pasuje do stolarki okiennej głównego budynku, co stanowi istotny element spajający. Sęki i usłojenie są mało kontrastowe, co zwiększa współczesny charakter zabudowy.

Nowoczesne zadaszenie w ogrodzie miało też stanowić oazę dla właścicieli i zwiększać poczucie prywatności. Dlatego jeden bok częściowo wypełniliśmy stałymi panelami z poziomymi deskami drewnianymi. Dają one większą izolację od sąsiadującej działki, pobliskiej zabudowy i chronią przed wzrokiem postronnych osób. To istotny element dla komfortowego wypoczynku.

nowoczesne zadaszenie w ogrodzie
nowoczesne zadaszenie ogrodowe

Jeden taki panel znajduje się też na froncie zabudowy. Pełni funkcję głównie dekoracyjną. Pozostałą część tej ściany wypełniają ruchome elementy wykonane z brązowego szkła hartowanego. Dzięki nim nowoczesne zadaszenie ogrodowe zyskuje elegancję oraz funkcjonalność. Ciemne szkło chroni przed promieniami zachodzącego słońca. Działa niczym okulary przeciwsłoneczne. Wnętrze nie nagrzewa się popołudniami, kiedy właściciele najchętniej i najczęściej korzystają z ogrodu. Panele szklane przesuwają się na prowadnicach, co zwiększa funkcjonalność takiej zabudowy, jak to nowoczesne zadaszenie w ogrodzie. Śląsk jest regionem, w którym często mamy przyjemność pracować. W tym wypadku zrealizowaliśmy ciekawą, absolutnie nowoczesną konstrukcję, która fenomenalnie organizuje elegancką przestrzeń wokół domu, stanowiąc jednocześnie uzupełnienie aranżacji.

Projekt ten zrealizowaliśmy na Śląsku, niedaleko od miejsca montażu tej konstrukcji wybudowany jest projekt Nowoczesne zadaszenie z żaluzjami. Oba projekty łączy południowa ekspozycja. Zastosowane zostały jednak dwa różne sposoby osłony przed słońcem.