Nowoczesne zadaszenie z lamelami pionowymi

Zadaszenia tarasowe

Nowoczesne zadaszenie z lamelami pionowymi

Tym projektem spełniliśmy marzenia właścicieli o całorocznym miejscu do odpoczynku w ogrodzie – bez względu na pogodę i temperaturę za oknem. Zadaszenie tarasu ze szkła spełnia się w tej roli idealnie.

Szkielet konstrukcji wykonany został z drewna w kolorze ciemnego, czekoladowego orzecha. Etap szczotkowania nadał mu bardziej surowego wyglądu, “wyciągając” i uwidaczniając sęki i słoje. Odcień dopasowaliśmy do stolarki okiennej, drzwiowej oraz elementów wykończeniowych takich jak dachówka i stropy. Belki nośne umieszczone są na tarasie z kostki brukowej, który istniał już wcześniej. Szkielet wkomponowaliśmy w wyższy fragment dwupoziomowej powierzchni.

zadaszenie tarasu ze szkła
zadaszenie z lamelami

Istotnym elementem tego składanego zadaszenia tarasu są przesuwne elementy z przezroczystego szkła hartowanego, wybarwionego na delikatnie brązowy odcień. Ruchome części są niezwykle praktyczne. Można je otworzyć w cieplejsze dni, a w chłodniejsze całkowicie zamknąć. W ten sposób powstaje zadaszenie tarasu 4×4 metry, które służyć może także w okresie jesienno-zimowym. W dni z większym mrozem można je ogrzać niewielkim grzejnikiem elektrycznym lub gazowym.

Zastosowanie lekko “przydymionego”, brązowego szkła było zabiegiem celowym. Jego barwa absorbuje światło, zapobiegając nagrzewaniu wnętrza w czasie upalnych dni. Tworzy komfortowy półcień, co jest istotne, gdyż to zadaszenie tarasu ze szkła wyeksponowane jest na trzy strony: zachodnią, wschodnią oraz południową

taras zadaszony inspiracje
zadaszenie tarasu 4x4

Ważnym elementem projektu były także pionowe, drewniane lamele łączące się z elementem szklanym na ścianie wschodniej. Są to pionowe, grube belki, które obracają się względem wąskiej podstawy. Można je zamknąć lub otworzyć, by wprowadzić dodatkową cyrkulację powietrza. Pełnią także dodatkową funkcję dekoracyjną. Zadaszenie z lamelami świetnie komponuje się z brązowym szkłem, tworząc unikatowy projekt.

Konstrukcję wykończyliśmy dachem z mlecznego szkła, które nie zaburza lekkości designu. Rozprasza też promienie słoneczne, tworząc w środku delikatny półcień.

składane zadaszenie tarasu

Jeśli szukasz funkcjonalnych i eleganckich rozwiązań na całoroczny, zadaszony taras, inspiracje znajdziesz właśnie na naszej stronie. Przyjrzyj się zdjęciom i zobacz, w jaki sposób można stworzyć dodatkową przestrzeń, gdzie nie będzie Cię ograniczać palące słońce, deszcz, śnieg czy wiatr.

Jesteśmy przekonani, że niedzielna kawa z widokiem na białą pokrywę śniegu relaksuje ze zdwojoną mocą.