Zadaszenie tarasu

Nowoczesne zadaszenie z żaluzjami

To nowoczesne zadaszenie żaluzjowe gwarantuje maksimum prywatności i idealne warunki do odpoczynku w gronie rodzinnym. Zabudowa przylegająca do salonu i połączona z nim oknem tarasowym jest świetnym przedłużeniem strefy wypoczynkowej. Może być wykorzystywana od wiosny do jesieni.

nowoczesne zadaszenie żaluzjowe
na tarasie z żaluzjami

Szkielet powstał z drewnianych desek pokrytych grafitowym laminatem, który sprawia, że taras z ruchomymi deseczkami nabiera nowoczesnego, nieco loftowego charakteru. Niemal czarne belki pasują do dachówki oraz koloru stropu.

Boki wypełnione zostały panelami z drewnianymi żaluzjami. Tym razem wykorzystano drewno w kolorze orzechowym, który ciekawie przełamuje surowość konstrukcji. Jeden bok zabudowany został całkowicie trzema, stałymi elementami. Nowoczesne zadaszenie na tarasie z żaluzjami na całej ścianie tworzy fenomenalną osłonę przed słońcem, wiatrem, deszczem oraz wzrokiem postronnych osób. Dlatego zapewnia poczucie prywatności niezbędne do pełnego, głębokiego relaksu.

nowoczesne zadaszenie z żaluzjami

Nowoczesne zadaszenie z żaluzjami – zabudowa ścian.

Dwa boki — wyeksponowane na stronę zachodnią i wschodnią — w ⅔ wypełnione zostały panelami z poziomymi deseczkami. Elementy umieszczone są na prowadnicach, dzięki czemu ich położenie można dopasować do pozycji słońca. Tworzą we wnętrzu przyjemną atmosferę i warunki dogodne do odpoczynku. W ten sposób taras nowoczesny stał się idealnym miejscem na relaks także w upalne popołudnia, co było utrudnione.

Ciekawym dodatkiem do zabudowy są dwa takie same panele drewniane umieszczone przy schodach, stanowiących zewnętrzne wejście na taras. Rozsuwane pełnią funkcję drzwi. Drewniane deseczki chronią też przed słońcem.

zadaszenie z ruchomymi deseczkami
taras z ruchomymi deseczkami

Od frontu umieściliśmy dwa panele z żaluzjami. Tym razem użyliśmy systemu prowadnic, dzięki czemu elementy można przesuwać i ustawiać względem lokalizacji słońca. Po to aby zapewnić sobie maksymalny komfort w słoneczne popołudnia.

Żaluzje można zamknąć lub otworzyć, by stworzyć osłonę również od deszczu.

Zadaszenie z ruchomymi deseczkami pokryliśmy dachem wykonanym z przezroczystego szkła hartowanego, które wpuszcza do wnętrza słońce, rozjaśniając przestrzeń.

Nowoczesne zadaszenie żaluzjowe stało się dla właścicieli idealną oazą spokoju, w której mogą cieszyć się zarówno poranną kawą we dwoje, niedzielnym obiadem z dziećmi, jak i sutą kolacją w gronie najbliższych.

W odróżnieniu od projektu Tarasowe zadaszenie – to ekspozycja południowa. Wymagana była osłona od słońca.