Zadaszenie tarasu

Nowoczesny dom z zadaszeniem

Jak wprowadzić szczyptę romantyzmu do współczesnej, minimalistycznej zabudowy? Jak nadać otoczeniu kojącego, relaksującego charakteru bez zaburzania pierwotnego designu? Zbudowana drewniana pergola stworzyła nowoczesny dom z zadaszeniem drewnianym

Odpowiedzią i rozwiązaniem tych dylematów jest zadaszenie z materiałem – proste i eleganckie. Świetne połączenie tradycji, nowoczesności i egzotyki.

nowoczesna pergola w kolorze orzech
nowoczesny dom z zadaszeniem

Nowoczesna pergola do materiału – tradycja i współczesność w jednej zabudowie. 

Nowoczesna pergola w kolorze orzech wprowadza do ogrodu ciekawy akcent, który przyciąga swoim nieszablonowym designem. Przełamuje też minimalistyczny charakter domu, w którym króluje szarość i antracyt. Do tego zadaszenie z materiałem uzupełnia całość nutą elegancji.

Konstrukcja na tarasie narożnym powstała z drewna w odcieniu orzecha. Dzięki temu barwa kontrastuje z jasną, słoneczną podłogą oraz takim samym wykończeniem elewacji budynku. Jednak odcienie współgrają ze sobą dzięki jednej, ciepłej fakturze drewna. Belkom nadaliśmy naturalny wygląd poprzez szczotkowanie. Dzięki niemu słoje oraz sęki nabrały wyrazistości.

nowoczesna pergola do materiału

Nowoczesny dom z zadaszeniem drewnianym, dlatego #BudujeMYmarzenia

Sięgnęliśmy po rozwiązania, które stosujemy wyjątkowo rzadko. Dach pokryliśmy lnem. Materiał pięknie układa się na belkach, w związku z tym tworzy ekskluzywne wykończenie. Kojarzy się z domami na tropikalnych wyspach otoczonych lazurową wodą i białym piaskiem.

W konstrukcji pergoli można zawiesić huśtawki, tak jak w tym projekcie Altana pergola ośmiokątna, tym samym tworząc bardzo przyjemną atmosferę do wypoczynku.

Nowoczesny dom z zadaszeniem drewnianym jest praktyczny. W związku z tym, że daje delikatny cień chroniący przed słońcem. Dzięki temu właściciele mogą korzystać z tarasu właściwie cały dzień.

Len jest materiałem mocnym i wytrzymałym. Łatwo pochłania wilgoć, ale też schnie błyskawicznie. Jest mniej funkcjonalny niż szklane pokrycie, jednak efekt zabudowy takiej jak ta nowoczesna pergola do materiału jest zaskakujący i powalający.

Kończąc realizację, sami czuliśmy się jak goście wyjątkowego hotelu. Jesteśmy przekonani, że to wrażenie z pewnością towarzyszy właścicielom tego nowoczesnego domu z zadaszeniem za każdym razem, gdy wybierają odpoczynek pod zadaszeniem z materiału.