Nowoczesny dom z zadaszeniem drewnianym

Zadaszenia tarasowe

Nowoczesny dom z zadaszeniem

Jak wprowadzić szczyptę romantyzmu do współczesnej, minimalistycznej zabudowy? Jak nadać otoczeniu kojącego, relaksującego charakteru bez zaburzania pierwotnego designu?

Odpowiedzią i rozwiązaniem tych dylematów jest zadaszenie z materiałem – proste i eleganckie. Świetne połączenie tradycji, nowoczesności i egzotyki.

Nowoczesna pergola do materiału – tradycja i współczesność w jednej zabudowie

Nowoczesna pergola w kolorze orzech wprowadza do ogrodu ciekawy akcent, który przyciąga swoim nieszablonowym designem. Przełamuje też minimalistyczny charakter domu, w którym króluje szarość i antracyt. Zadaszenie z materiałem uzupełnia całość nutą elegancji.

Konstrukcja na tarasie narożnym powstała z drewna w odcieniu orzecha. Barwa kontrastuje z jasną, słoneczną podłogą oraz takim samym wykończeniem elewacji budynku. Jednak odcienie współgrają ze sobą dzięki jednej, ciepłej fakturze drewna. Belkom nadaliśmy naturalny wygląd poprzez szczotkowanie. Dzięki niemu słoje oraz sęki nabrały wyrazistości.

Zadaszenie z materiałem lnianym – taras niczym z rajskiej wyspy

Sięgnęliśmy po rozwiązania, które stosujemy wyjątkowo rzadko. Dach pokryliśmy lnem. Materiał pięknie układa się na belkach, tworząc ekskluzywne wykończenie. Kojarzy się z domami na tropikalnych wyspach otoczonych lazurową wodą i białym piaskiem.

Zadaszenie z materiałem jest też praktyczne. Daje delikatny cień chroniący przed słońcem. Dzięki temu właściciele mogą korzystać z tarasu właściwie cały dzień.

Len jest materiałem mocnym i wytrzymałym. Łatwo pochłania wilgoć, ale też schnie błyskawicznie. Jest mniej funkcjonalny niż szklane pokrycie, jednak efekt zabudowy takiej jak ta nowoczesna pergola do materiału jest zaskakujący i powalający.

Kończąc realizację, sami czuliśmy się jak goście wyjątkowego hotelu. To wrażenie z pewnością towarzyszy właścicielom tego nowoczesnego domu z zadaszeniem za każdym razem, gdy wybierają odpoczynek pod zadaszeniem z materiału.