Zadaszenie tarasu

Ogród zimowy nowoczesny

Oto jedna z ciekawszych realizacji, którą mieliśmy przyjemność projektować. To duże, nowoczesne zadaszenie tarasu nie tylko połączyło dom z ogrodem. Znacznie powiększyło samo wnętrze. Stworzyliśmy bowiem pokój, z którego rodzina korzysta przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne i temperaturę za oknem. To dodatkowa, rodzinna przestrzeń dla prywatnego odpoczynku rodziców i ich małych pociech. Miejsce do zabawy i relaksu, do nawiązywania więzi rodzinnych i tworzenia radosnych, niezapomnianych wspomnień.

wykończenie zadaszenia tarasu
ogród zimowy nowoczesny konstrukcja
aluminiowe zadaszenie tarasu
zadaszenie tarasu drewniane nowoczesne

Konstrukcja zadaszenia tarasu z drewna – minimalizm w służbie przestronności

Postawiliśmy na minimalizm po to, aby nadać szkieletowi lekkości i nowoczesnego charakteru. Dzięki temu wpisaliśmy go w design domu.

Aluminiowe zadaszenie tarasu wykonane jest z drewna pokrytego trwałym laminatem odpornym na warunki atmosferyczne i działanie promieniowania UV. Dzięki temu szkielet przez długie dekady zachowa swój pierwotny wygląd. Antracytowa barwa jest nowoczesna i nieco industrialna. Jej ciemny odcień nie jest jednak przytłaczający. Zwłaszcza w połączeniu ze szklanymi ścianami, których barwa dobrana była nie tylko do charakteru zabudowy. To ona zapewnia funkcjonalność i komfortowe warunki.

zadaszenie tarasu zimą
wnętrze ogrodu zimowego
aranżacja ogrodu zimowego
huśtawka w zadaszeniu tarasu

Jakie szkło na zadaszenie tarasu będzie najelpsze?

Wiele zależy od lokalizacji, a właściwie ekspozycji. To zadaszenie tarasu, drewniane nowoczesne było wymagające. Jego trzy ściany wychodzą na najbardziej nasłonecznione strony: wschód, zachód i południe. Dlatego na ściany wybraliśmy brązowe, przydymione szkło hartowane. Rozprasza promienie, tworzy delikatny półcień i przyjemny klimat nawet w cieplejsze dni.

Co więcej, frontowa część tego systemowego zadaszenia tarasu nie jest całkowicie oszklona. Od dołu konstrukcję uzupełniają panele drewniane w kolorze aluminium, tworzące część ściany. Szkło zamontowane jest na około na ⅓ wysokości. To tworzy zamkniętą przestrzeń – dodatkowy pokój, zintegrowany z wnętrzem domu.

ogród zimowy drzwi
duże nowoczesne zadaszenie tarasu

Pod oknami powstał dodatkowy blat do przechowywania książek i zabawek dzieci.

Szklane elementy są stałe. Jedyną, ruchomą częścią są drzwi prowadzące na ogród. Brak przesuwnych paneli sprawił, że konstrukcja jest szczelna. Dlatego ogrzewanie tarasu zimą nie jest konieczne. Można zastosować jedynie elektryczny grzejnik tylko w przypadku większych mrozów.

Wykończenie tarasu z drewna stanowi dach podzielony na dwie części. Od strony elewacji tworzą go drewniane belki w kolorze złotego dębu, które nadają szkieletowi przytulności. Pozostałą część pokrywa szkło hartowane o tej samej kolorystyce co ściany.

ogród zimowy nowoczesny szary
jakie szkło na zadaszenie tarasu

Jak oświetlić taras?

Charakter tej zabudowy był nieco inny niż większość naszych realizacji. Celem było stworzenie dodatkowego, rodzinnego pokoju. Dlatego należało zadbać o odpowiednie oświetlenie zadaszenia tarasu. Udało nam się stworzyć atmosferę relaksu dzięki zastosowaniu listew ledowych belkach w stropie. Dzięki temu można korzystać z zadaszenia tarasu zimą. Zmienna barwa światła pozwala dopasować wnętrze do różnych ról, jakie ma ono pełnić.

Niezwykle fascynujące jest też wyposażenie tarasu.

jak oświetlić taras
hamak w zadaszeniu
ogród zimowy szron na szkle
Ogród zimowy nowoczesny z ogrzewaniem

Ogród zimowy nowoczesny – aranżacja projektu

Znalazło się tu miejsce na ogromny hamak w zadaszeniu, który swoim kształtem i miękkością wygląda niczym wisząca kanapa. Jego lokalizacja była określona już na etapie tworzenia projektu. Dzięki temu mogliśmy zamontować odpowiednio wytrzymałe haki montażowe. Ta wygodna przestrzeń jest miejscem odpoczynku dorosłych. Pełni także drugą istotną rolę, To rewelacyjna huśtawka w zadaszeniu tarasu dla kilkuletnich domowników, którzy mogą z niej korzystać bez względu na aurę pogodową.

ogród zimowy oświetlenie

Dla nich właśnie powstał również kącik do zabaw ze stolikiem, licznymi pluszakami i klockami. Strefa dla rodziców to wygodne fotele i stolik na kawę.

Niedzielne popołudnie, rodzinna sielanka, śmiech dzieci na huśtawce, gdy za oknem wieje wiatr, sypie śnieg i mróz szczypie w nos – my tak widzimy codzienność właścicieli tego pięknego domu z zadaszonym tarasem.

Projekty ze szkłem kolorowym cieszą się popularnością. Projekt Zadaszenie tarasu i szkło przesuwne również ma zabudowę szkłem grafitowym