Pergola na duży taras, pergole altany.

Zadaszenia narożne

Pergola na duży taras

Pergole, altany, zadaszenia tarasu proste i narożne – obecnie opcji stworzenia przyjemnego miejsca do relaksu w ogrodzie jest dużo.

Właściciele tej nieruchomości postawili na synergię dwóch rozwiązań. Pergola na duży taras z altaną stworzyła niesamowitą przestrzeń do odpoczynku tylko we dwoje i do biesiadowania w gronie licznych przyjaciół. Obie części są ze sobą połączone i tworzą jednorodną zabudowę o ogromnych walorach funkcjonalnych i estetycznych.

pergola na duży taras
pergola na duży taras zadaszona

Szkielet wykonany został z drewna w intensywnym odcieniu mahoniu, który podkreśla nowoczesny charakter domu i ogrodu. Zadaszenie pergoli drewnianej nad tarasem zlokalizowane na stronę zachodnią pozostało odsłonięte, co zapewnia właścicielom niesamowite widoki z sypialni. Jedynym elementem dekoracyjnym są stałe panele drewniane z poziomymi ażurami uzupełniające boki konstrukcji.

Pergola na duży taras z drewna przechodzi wąską, zadaszoną ścieżką na kolejny bok domu. W tym miejscu zabudowa wysunięta została do ogrodu, tworząc przestronną altanę wyeksponowaną na stronę wschodnią, zachodnią i północną. Jej dwie ściany (od wschodu i północy) uzupełnione zostały stałymi i ruchomymi panelami drewnianymi z ażurami – identycznymi, jak w przypadku zadaszenia pergoli drewnianej na tarasie.

Na ścianie od zachodu zabudowę uzupełniają przesuwne ekrany wykonane z brązowego szkła hartowanego. Przydymiona barwa jest funkcjonalna i elegancka. Fantastycznie dopełnia mahoniową konstrukcję. Jednocześnie pergola na duży taras zadaszona zyskuje lekkości i nowoczesności.

pergola na duży taras z drewna
pergola na duży taras z altaną

Ciemne szkło działa niczym okulary przeciwsłoneczne. Chroni wnętrze altany przed promieniami, stwarzając idealne warunki do spotkań w godzinach popołudniowych, gdy słońce operuje tu najintensywniej. Szklane panele umieszczone są na prowadnicach. Można je bezproblemowo otworzyć w pochmurne dni.

Dopełnieniem całości jest dach, który pokrywa całe zadaszenie pergoli drewnianej. Wykonane jest z praktycznego, mlecznego szkła hartowanego. Wprowadza ono delikatny półcień, zwiększając komfort wypoczynku także w południe.

Dzięki połączeniu drewna i szkła pergola na duży taras z altaną jest nowoczesna i nie przytłacza zielonej przestrzeni ogrodu, mimo swoich znacznych rozmiarów.