Zadaszenie narożne

Pergola na duży taras

Pergole, altany, zadaszenia tarasu proste i narożne – obecnie opcji stworzenia przyjemnego miejsca do relaksu w ogrodzie jest dużo.

Właściciele tej nieruchomości postawili na synergię dwóch rozwiązań. Dlatego pergola na duży taras z altaną stworzyła niesamowitą przestrzeń do odpoczynku tylko we dwoje i do biesiadowania w gronie licznych przyjaciół. 

pergola na duży taras
pergola zadaszona

Pergola na duży taras – konstrukcja z drewna klejonego BSH

Szkielet z drewna w intensywnym odcieniu mahoniu, który podkreśla nowoczesny charakter domu i ogrodu. Dzięki temu, że zadaszenie pergoli drewnianej nad tarasem zlokalizowane na stronę zachodnią pozostało odsłonięte,  zapewnia właścicielom niesamowite widoki z sypialni. Jedynym elementem dekoracyjnym są stałe panele drewniane z poziomymi ażurami uzupełniające boki konstrukcji.

Pergola na duży taras z drewna przechodzi wąską, zadaszoną ścieżką na kolejny bok domu. W tym miejscu zabudowa wysunięta została do ogrodu, tworząc przestronną altanę wyeksponowaną na stronę wschodnią, zachodnią i północną. Jej dwie ściany (od wschodu i północy) uzupełnione zostały stałymi i ruchomymi panelami drewnianymi z ażurami – identycznymi, jak w przypadku zadaszenia pergoli drewnianej na tarasie.

Na ścianie od zachodu zabudowę uzupełniają przesuwne ekrany wykonane z brązowego szkła hartowanego. Przydymiona barwa jest funkcjonalna i elegancka. Fantastycznie dopełnia mahoniową konstrukcję. 

Jednocześnie pergola na duży taras zadaszona zyskuje lekkości i nowoczesności.

taras z drewna duży
pergola na duży taras z altaną

Ciemne szkło działa niczym okulary przeciwsłoneczne. Chroni wnętrze altany przed promieniami, stwarzając idealne warunki do spotkań w godzinach popołudniowych, gdy słońce operuje tu najintensywniej. Szklane panele na prowadnicach. Można je bezproblemowo otworzyć w pochmurne dni.

Dopełnieniem całości jest dach, który pokrywa całe zadaszenie pergoli drewnianej. Wykonane z mlecznego szkła hartowanego. Wprowadza ono delikatny półcień, zwiększając komfort wypoczynku także w południe.

Dzięki połączeniu drewna i szkła pergola z altaną jest nowoczesna i nie przytłacza zielonej przestrzeni ogrodu, mimo swoich znacznych rozmiarów.

Narożne konstrukcje są coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Wszystko to przez ich podwyższoną funkcjonalność oraz nowoczesny design. Projekt Pergola tarasowa rozsuwana to przykład jak można zagospodarować przestrzeń wokół budynku.