Nowoczesna Altana

Wiata na Quada

Ta dwukolorowa altana ogrodowa z panelami drewnianymi, jest doskonałym przykładem, jak można połączyć elegancję i funkcjonalność zabudowy. Myślą przewodnią powstania konstrukcji było stworzenie praktycznego, zadaszonego miejsca na quada. Udało nam się jednak wykorzystać dostępną przestrzeń i sprawić, że wiata garażowa na skuter gra także bardziej przyjemną rolę.

Szkielet powstał z belek w intensywnym, czerwono-brązowym odcieniu mahoniu. Trzy boki zabudowy wypełniliśmy poziomymi żaluzjami drewnianymi w jasnym, odcieniu surowego dębu.

Frontową ścianę wyposażyliśmy w przesuwny, szeroki panel wykonany z poziomych desek, który jest elegancką alternatywą dla tradycyjnych drzwi garażowych. Po ich przesunięciu mamy dostęp do części zabudowanej przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu możemy schować nasz sprzęt na zimę.

Ważnym elementem wizualnym tej wiaty garażowej nowoczesnej są wyraźne sęki i słoje, które nadają jej naturalnego charakteru. Dzięki temu wpisuje się ona doskonale w przestrzeń ogrodu. Efekt ten osiągnęliśmy poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu.

Daje to niesamowity estetyczny efekt wykończenia.

Aby wiata garażowa na quada spełniała swoją ochronną funkcję, pokryta została drewnianym dachem. To najbardziej praktyczny materiał, który chroni przed deszczem i śniegiem, a także przed intensywnym słońcem. Quad pozostawiony w takim nowoczesnym garażu nie jest narażony na opady. Przez to możemy w każdej chwili skorzystać z niego i nie martwić się o mokre siedzenie.

Wiata na quada – doskonałe rozwiązanie na małą działkę

Jednak najważniejszy w tej konstrukcji jest jej dualny charakter. Altana ogrodowa 3×6 jest przestronna, co pozwoliło wydzielić w niej miejsce także na odpoczynek w letnie dni. Wiata garażowa na skuter zajmuje 30% jej powierzchni. Pozostałą część wykorzystaliśmy na stworzenie altany ogrodowej z żaluzjami, która dzięki drewnianemu zadaszeniu oraz ażurom zapewnia komfortowe warunki do relaksu w ogrodzie oraz do spotkań z przyjaciółmi nawet w upalne dni.

W ten sposób wiata garażowa nowoczesna stała się nie tylko praktycznym miejscem na pojazd, ale także przyjemną przestrzenią — oazą spokoju w otoczeniu przepięknej, nienaruszonej natury.

To nie jedyny nietypowy projekt jaki wykonaliśmy. Oprócz wiat na motocykle i quady wykonaliśmy również łóżko z baldachimem. Sprawdź stronę Altana na łóżko.