Zadaszenie tarasu

Zadaszenia tarasowe nowoczesne

Tarasowe, nowoczesne zadaszenia są świetnym sposobem na aranżację funkcjonalnej, a jednocześnie eleganckiej przestrzeni. Obecna technika pozwala na stworzenie zarówno lekkich, współczesnych, wręcz futurystycznych konstrukcji, jak i bardziej klasycznych rozwiązań.

Ten projekt należy do pierwszej grupy. Jest doskonałym przykładem, jak zadaszenia tarasowe, nowoczesne z lamelami mogą podkreślać minimalistyczną kubaturę głównego budynku.

Projekt był długo dyskutowany z inwestorem. Z jednej strony zależało nam na zadaszeniu jak największej przestrzeni, z drugiej na stworzeniu projektu, który nie przytłoczy budynku. Ostatecznie, część przy oknie tarasowym nie ma zadaszenia, a część narożna powiększona została o przestrzeń od boku budynku. Nie zdecydowaliśmy się na zakładanie szkła w ścianach. Jest to możliwe nawet teraz, wystarczy je zainstalować.

nowoczesne tarasowe zadaszenia z lamelami
tarasowe nowoczesne zadaszenia

W konstrukcji wykorzystaliśmy drewno w dwóch kolorach. Szkielet  z belek w grafitowo-czarnym odcieniu hebanowca. Barwa pasuje do nowoczesnego charakteru domu, a także do żaluzji okiennych.

Boki częściowo pokryliśmy lamelami pionowymi. Pełnią one funkcję dekoracyjną. Wykorzystaliśmy belki w ciemnym, wyrazistym kolorze orzecha. Ręczne szczotkowanie każdej z nich uwidoczniło sęki i usłojenie, wprowadzając klasyczną nutę. Takie nowoczesne tarasowe zadaszenia z lamelami łączą w sobie teraźniejszość z przeszłością. Jednocześnie nie przytłaczają przestrzeni, a sprawiają wrażenie przytulnych i eleganckich.

zadaszenia tarasowe nowoczesne
zadaszenia tarasowe nowoczesne z lamelami

Zadaszenia tarasowe nowoczesna – Podział na strefy wypoczynkowe.

Konstrukcja zabudowy ma szerokość całej ściany budynku. Takie zadaszenia tarasowe nowoczesne są przestronne i można w nich wyróżnić kilka stref. Taki zabieg zastosowaliśmy w tym projekcie. Głównym elementem, który podzielił wnętrze, był dach. Szklane, mleczne i hartowane panele położone zostały na połowie konstrukcji. W ten sposób powstało przestronne, zadaszone wnętrze, które właściciele wykorzystują jako salon ogrodowy do spotkań z przyjaciółmi oraz do odpoczynku nawet podczas delikatnego deszczu. Drugą część tarasowego, nowoczesnego zadaszenia stanowi otwarta pergola idealna do odpoczynku w promieniach słońca. Poziome belki mogą być też podparciem dla hamaku lub kokonu.

Zadaszoną i otwartą część dzieli jeszcze subtelna “ścianka” częściowo wypełniona ruchomymi belkami. Nowoczesne tarasowe zadaszenia z lamelami w dwóch kolorach to świetny sposób na ciekawą i lekką wizualnie przestrzeń idealną do współczesnych, minimalistycznych aranżacji.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, projekt był rozpatrywany pod kątem założenia szkła w ścianach. Nie ma go jednak, choć jest to możliwe. Projekt Zabudowa tarasu ze szkłem jest przykładem, zmiany funkcjonalności zabudowy względem otwartych konstrukcji.