Zadaszenie tarasu

Zadaszenie CRX z drewna – minimalizm w ogrodzie

Właściciele tej działki postawili na prostotę, a myślą przewodnią aranżacji domu i otoczenia był minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie CRX z drewna podąża za tą wizją i komponuje się z wypielęgnowanym trawnikiem oraz geometryczną kubaturą budynku.

Najlepszym rozwiązaniem był więc nowoczesny taras zadaszony. Dokładniej Zadaszenie CRX z drewna.

minimalizm w ogrodzie zadaszenie crx
minimalizm w ogrodzie zadaszenie nowoczesne

Design tej zabudowy oparty o absolutną oszczędność materiałów. Zastosowaliśmy wizualnie lekkie rozwiązania, które sprawiają, że dom z zadaszonym tarasem jest spójną całością. Dlatego utrzymuje równe proporcje i taki sam charakter, co otoczenie.

Szkielet zabudowy powstał z drewna w neutralnym, klasycznym kolorze dębu. Tradycyjny wygląd jest ponadczasowy i elegancki. Belki drewniane tworzą prostokątną formę, która doskonale wpisuje się w minimalizm w ogrodzie. 

 Zadaszenie nowoczesne z drewna wcale nie musi być ciężkie i przytłaczające, co udowadnia ten projekt.

Ściany boczne konstrukcji pozostały otwarte. Nie ma w nich ani elementów szklanych ani drewnianych paneli, co też jest elementem podkreślającym minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie tarasu w takiej formie zachwyca swoją prostotą, a jedynym, co przykuwa uwagę, jest szkielet.

Ten sam rodzaj konstrukcji szkieletu czyli CRX został wykorzystany w projekcie Nowoczesna altana modułowa.

zadaszenie crx z drewna minimalizm w ogrodzie
Zadaszenie CRX przy budynku

Zadaszenie CRX z drewna – budowa funkcjonalności

Funkcjonalność konstrukcji zwiększa dach, który również pozwolił zachować minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie ze szkłem jest bowiem wizualnie lekkie i nowoczesne. Ta część domu na stronę północną, zatem mogliśmy zrezygnować z elementów zacieniających np. mlecznego szkła hartowanego i postawić na opcję całkowicie transparentną.

Taki dach chroni właścicieli przed wiosenną mżawką i letnim deszczem. Pozwala cieszyć się poranną kawą nawet przy gorszej pogodzie.

Zadaszenie CRX z drewna klejonego
patent na zadaszenie

Jest także dobrą osłoną dla ogrodowych mebli wypoczynkowych – także tych tapicerowanych. To właśnie dlatego taki nowoczesny taras zadaszony sprawia, że nie trzeba ich osłaniać w czasie deszczu, a fotele czy kanapa są gotowe do użytkowania nawet po silnych opadach.

Dom z zadaszonym tarasem zwiększył swoją wartość użytkową, a właściciele zyskali minimalistyczną zabudowę, która doskonale oddaje charakter ogrodu i spełnia ich oczekiwania.

W takim miejscu słońce wiosną ogrzewa przyjemniej, książka wciąga bez reszty, a kawa pobudza jeszcze bardziej.

minimalizm w ogrodzie zadaszenie ze szkłem