Zadaszenie tarasu
Zadaszenie klasy Premium
To przestronne, zadaszenie klasy premium spełniło marzenie właścicieli o komfortowej przestrzeni, z której mogliby korzystać przez większą część roku. Zwiększyło funkcjonalność całego budynku, a jednocześnie pozwoliło na optymalne wykorzystanie dużego ogrodu.


Zadaszenie tarasu z żaluzjami i szkłem wykonaliśmy na podstawie indywidualnego projektu, który brał pod uwagę uwarunkowania terenu, wielkość działki oraz potrzeby samych właścicieli.
Szkielet zabudowy powstał z naturalnych, drewnianych desek w czekoladowym, stonowanym kolorze orzecha. Barwa pasuje do stolarki okiennej, drzwiowej oraz dachówek. Dzięki temu, że dopasowaliśmy zadaszenie tarasu przy domu do charakteru głównego budynku, całość tworzy estetyczną i elegancką przestrzeń.
Boki konstrukcji wypełniliśmy szkłem i drewnem, co wprowadziło eklektyczny urok do zabudowy, jaką jest to zadaszenie tarasu. Nowoczesne i klasyczne jednocześnie jest wizualnie lekkie i przytulne. Zabudowa nie przytłacza przestrzeni, a jednocześnie chroni przed słońcem, deszczem, wiatrem, chłodem i wzrokiem postronnych osób.


Zadaszenie klasy premium – opis zabudowy i funkcjonalności
Boki konstrukcji wypełniliśmy szkłem i drewnem, co wprowadziło eklektyczny urok do zabudowy, jaką jest to zadaszenie tarasu. Nowoczesne i klasyczne jednocześnie jest wizualnie lekkie i przytulne. Zabudowa nie przytłacza przestrzeni, a jednocześnie chroni przed słońcem, deszczem, wiatrem, chłodem i wzrokiem postronnych osób.
Istotne w konstrukcji są drewniane panele z żaluzjami. Na dwóch ścianach znajdują się jedynie w rogach i są stałe. Natomiast od strony zachodniej są to trzy ruchome elementy, które pokrywają 75% długości boku. W panelach znajdują się ruchome deseczki. Zadaszenie tarasu zyskuje w ten sposób nie tylko element dekoracyjny. Żaluzje są rozwiązaniem praktycznym. Zamknięte chronią przed intensywnym słońcem w godzinach popołudniowych, kiedy właściciele najczęściej korzystają z ogrodu. Są też osłoną przed wzrokiem sąsiadów, a także chłodnym wiatrem jesienią i zimą.


W czasie upałów panele od strony zachodniej można rozsunąć, aby otworzyć zadaszenie tarasu. Ruchome deseczki polecamy tym, którzy chcą dostosować przestrzeń do użytkowania przez większość część roku lub pragną większego poczucia prywatności.
Wszystkie części drewniane — zarówno szkielet, jak i wypełnienie boków — szczotkowaliśmy ręcznie. Słoje i sęki stały się bardziej widoczne, a konstrukcja zyskała naturalnego charakteru.


Drewniane żaluzje – osłona od słońca i wiatru.
W zabudowie równie istotnym materiałem jest szkło. Wypełnia ono ściany oraz pokrywa dach. Zastosowaliśmy surowiec w dwóch kolorach. Na bokach umieściliśmy ruchome panele z hartowanego szkła w odcieniu brązowym. Ciepła barwa jest przytulna. Jednocześnie działa jak okulary przeciwsłoneczne. Zatrzymuje część promieni, a wnętrze nie nagrzewa się w upalne dni. To istotne ze względu na ekspozycję przestronnej zabudowy na południe, wschód i zachód. Panele umieszczone na prowadnicach można otworzyć przy dobrej pogodzie, a zamknąć przy niesprzyjającej aurze. Wnętrze może być więc używane także późną jesienią i wczesną wiosną.



Przy lekkich mrozach można ogrzać wnętrze piecykiem elektrycznym, aby zwiększyć komfort wypoczynku na zadaszeniu tarasu. Ogród może być więc podziwiany nie tylko wiosną i latem.
Zupełnie inny charakter ma pokrycie zadaszenia tarasu. Szkło niebieskie jest chłodne. Rzadko stosujemy je w tego typu zabudowach. Tymczasem ma ono wiele zalet. Lekko przytłumiona barwa absorbuje część południowego słońca. Wprowadza delikatny półcień, chroniąc wnętrze przed przegrzaniem. Jednocześnie niebieskie szkło na dachu tarasu sprawia, że nawet zachmurzone niebo wygląda uroczo i relaksacyjnie. Poprawia humor w przygnębiające, deszczowe dni.
Nic dziwnego, że ten zewnętrzny salon stał się dla właścicieli głównym miejscem relaksu i spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.
Tak samo jak w przypadku projektu Zadaszenie w restauracji, w tej realizacji skoncentrowaliśmy się maksymalnie na połączeniu estetyki z jakością wykonania oraz ogólnym wyglądem projektu. Nic nie jest tutaj z przypadku.