Zadaszenie na taras 3x6 m w nowoczesnym stylu

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie nad taras

Zadaszenie nad taras to doskonały sposób na przedłużenie części wypoczynkowej domu i realne zwiększenie jego powierzchni użytkowej. Nic dziwnego, że wielu właścicieli zabudowy jednorodzinnej stawia na pergole. Zadaszenia tarasów są nie tylko funkcjonalne, ale też designerskie. Mogą być klasyczne, nowoczesne lub stanowić kompilację tych dwóch skrajności.

Taki właśnie dualizm stał się podstawą tej zabudowy.

Konstrukcja zadaszenia tarasu 3×6 wykonana została z drewna w intensywnym kolorze orzecha. Ręczne szczotkowanie uwidoczniło słoje, nadając jej naturalnego, klasycznego wyglądu.

Istotnym elementem dekoracyjnym są też poziome, stałe lamele wykonane z tego samego drewna. Dzięki nim zadaszenie nad taras zachowuje swoje proporcje. Przestrzenie między żaluzjami zapewniają stały przepływ powietrza.

Funkcjonalnym elementem są przesuwne panele wykonane z hartowanego szkła w lekko brązowym kolorze. Ciemna barwa działa niczym okulary przeciwsłoneczne. Daje półcień i chroni przestrzeń przed nagrzaniem. To istotne, gdyż ogród wyeksponowany jest na stronę zachodnią. Dzięki tym elementom zadaszenie tarasu 3×6 jest komfortowym miejscem do odpoczynku nawet w upalne dni.

Chroni też przed deszczem.

Panele można rozsunąć, otwierając wnętrze na ogród.

Szklane elementy są też dekoracyjne. Nadają konstrukcji lekkości. Tworzą w ten sposób zadaszenie nad taras nowoczesne, które wpisuje się w eklektyczny charakter domu.

Wykończeniem konstrukcji jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Jest to funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie. Nie zacienia wnętrza, a jednocześnie zatrzymuje część promieni, minimalizując stopień nagrzania przestrzeni pod zadaszeniem nad taras.

Zabudowa wpisana w dwie ściany domu stworzyła przestronne miejsce o powierzchni 18 m² , którą właściciele wykorzystali do aranżacji drugiego salonu. Zadaszenie tarasu 3×6 wyposażone zostało w wygodne meble tapicerowane, dzięki którym wieczorne spotkania z przyjaciółmi mogą trwać do pierwszych promieni wschodzącego słońca.