Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie nad taras

Zadaszenie nad taras to doskonały sposób na przedłużenie części wypoczynkowej domu i realne zwiększenie jego powierzchni użytkowej. Nic dziwnego, że wielu właścicieli zabudowy jednorodzinnej stawia na pergole. Zadaszenia tarasów są nie tylko funkcjonalne, ale też designerskie. Mogą być klasyczne, nowoczesne lub stanowić kompilację tych dwóch skrajności. Taki właśnie dualizm stał się podstawą tej zabudowy. Konstrukcja zadaszenia tarasu 3×6 wykonana z drewna w intensywnym kolorze orzecha. Ręczne szczotkowanie uwidoczniło słoje, nadając jej naturalnego, klasycznego wyglądu.

Zadaszenie nad taras, elementy dekoracyjne w projekcie .

Istotnym elementem dekoracyjnym są też poziome, stałe lamele wykonane z tego samego drewna. Dzięki nim zadaszenie nad taras zachowuje swoje proporcje. Przestrzenie między żaluzjami zapewniają stały przepływ powietrza. Dlatego nawet w gorące dni wewnątrz nie odczuwamy temperatury.Funkcjonalnym elementem są przesuwne panele wykonane z hartowanego szkła w lekko brązowym kolorze. Ciemna barwa działa niczym okulary przeciwsłoneczne. Dlatego daje półcień i chroni przestrzeń przed nagrzaniem. To ogród na stronę zachodnią. Dzięki tym elementom zadaszenie tarasu 3×6 jest komfortowym miejscem do odpoczynku nawet w upalne dni. adaszenie nad taras chroni też przed deszczem, wiatrem, śniegiem i innymi niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Przez to, to rozwiązanie najczęściej wybierane przez klientów.

Panele można rozsunąć, otwierając wnętrze na ogród. Tym samym powstaje otwarta przestrzeń wypoczynkowa. 

Szklane elementy są też dekoracyjne. Nadają konstrukcji lekkości. Tworzą w ten sposób zadaszenie nad taras nowoczesne, które wpisuje się w eklektyczny charakter domu. Wykończeniem konstrukcji jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Jest to funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie. Nie zacienia wnętrza, a jednocześnie zatrzymuje część promieni, dzięki temu minimalizuje stopień nagrzania przestrzeni pod zadaszeniem nad taras.

To rozwiązanie użyte w konstrukcji Wysokie zadaszenie tarasowe

Zabudowa wpisana w dwie ściany domu stworzyła przestronne miejsce o powierzchni 18 m² , którą właściciele wykorzystali do aranżacji drugiego salonu. Zadaszenie tarasu 3×6 wyposażone w wygodne meble tapicerowane, dzięki którym wieczorne spotkania z przyjaciółmi trwają do pierwszych promieni wschodzącego słońca.