Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie ogrodowe

Oto doskonały przykład optymalnego wykorzystania miejsca parkingowego. Wystarczy stworzyć zadaszenie ogrodowe. W ten właśnie sposób właściciele tej nieruchomości użyli dachu podziemnego pomieszczenia garażowego jako podstawy całorocznego, funkcjonalnego zadaszenia tarasu. Nowoczesne i wizualnie lekkie doskonale komponuje się z charakterem domu. Dzięki temu rozwiązaniu budynek zyskał dodatkową przestrzeń wypoczynkowo użytkową z pięknym widokiem na ogród. Wkomponowane elementy drewniane pod balkon pozwoliły na uzupełnienie przestrzeni w subtelny, nienachalny sposób.

Zadaszenie  z drewna wpasowane pomiędzy dach garażu a balkon na wyższej kondygnacji budynku. Szkielet wykonany  z belek w stonowanym odcieniu orzecha. Barwa pasuje do elewacji budynku oraz elementów dekoracyjnych na ścianie. 

Dzięki temu zadaszenie z drewna to estetyczne wykończenie zabudowy.

Aby przystosować przestrzeń do całorocznego odpoczynku, całkowicie zamknęliśmy zadaszenie tarasu. Szkło w ścianach podzielone  na części stałe i ruchome. Elementy  na prowadnicach można bezproblemowo przemieszczać, aby otworzyć lub zamknąć zabudowę. Brązowa barwa jest funkcjonalna. Takie zadaszenie ogrodowe ze szkłem przyciemnionym chroni przed słońcem, które operuje tu wyjątkowo mocno. Zabudowa bowiem wyeksponowana jest na stronę południową.

Zadaszenie ogrodowe, zabudowa przeciwsłoneczna.

Od góry zadaszenie ogrodowe na taras zamknęliśmy mlecznym szkłem hartowanym. Jest ono dekoracyjnym elementem, który pasuje do balustrady balkonu. Pełni także istotną funkcję. Osłania przed promieniami południowego słońca. Wprowadza do wnętrza  półcień, zwiększając komfort wypoczynku. Chroni przed deszczem i śniegiem. Na prawej ścianie miejsce na wymurowanie z cegły ściany działowej. Na lewej ścianie jeden stały ekran szklany i dwa przesuwne, dzięki temu wydzielony został ciąg komunikacyjny.

Takie rozwiązanie zastosowane jest też w projekcie Nowoczesne zadaszenia tarasu

Takie elementy są niezbędne, aby stworzyć funkcjonalne zadaszenie ogrodowe. Nasze projekty biorą pod uwagę wszelkie uwarunkowania terenu, posesji oraz oczekiwania właścicieli.

Dzięki temu taras spełnia ich wymagania. Tym razem nasi klienci zyskali idealne miejsce na relaks, które pozwala im cieszyć się odpoczynkiem na zewnątrz niemal przez cały rok. Całkowite zamknięcie szklanych elementów chroni nawet przed przymrozkami. W przypadku większych mrozów wnętrze można dogrzać piecykiem elektrycznym lub gazowym. W pięknym wypielęgnowanym ogrodzie, zamiast zadaszenia można wykorzystać altanę. Projekt Altana antracyt, jest przykładem.