Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie pergola na murek

Ten projekt ma w sobie coś magicznego. Jest kompilacją kilku praktycznych rozwiązań, które zwiększają funkcjonalność niewykorzystanej dotąd przestrzeni. Charakter, jaki ma to zadaszenie pergola na murek ze szkłem, jest urzekający i intrygujący. Jest to połączenie minimalizmu, dekoracyjności, współczesności i nieco nonszalancji.

Zadaszenie pergola na murek ścianka ażurowa, która nocą zapiera dech

Powierzchnię konstrukcji ogranicza murek znajdujący się 6 metrów od drzwi tarasowych i tuż przy siatce granicznej działki.  Dlatego jest prosty i minimalistyczny. Jego kształt w literę L wyznaczył nam pole działań i określił ostateczną formę, jaką ma zadaszenie. Dlatego pergola na murek stanowi właściwie jego uzupełnienie. Konstrukcja powstała z drewna w odcieniu złotego dębu. Wyraziste słoje i sęki nadają elementom naturalnego wyglądu. Wprowadzają odrobinę klasyki do nowoczesnej zabudowy. Efekt uzyskaliśmy poprzez szczotkowanie ręczne każdego elementu osobno.

Zadaszenie pergola na murek opiera się na na solidnych, krótkich belkach.

Tym, co zachwyca projekcie jest boczna, ażurowa ścianka. Poziome elementy tworzą swoiste półki na różnych wysokościach. Z jednej strony jest masywna, wyrazista, jednak nadaje szkieletowi lekkości. To ona tak naprawdę jest głównym punktem estetycznym, którym wyróżnia się to zadaszenie pergola na murek. Ścianka ażurowa zachwyca w szczególności wieczorem. Półki są podstawą dla kulistych lamp ledowych, które pięknie oświetlają przestrzeń. Dlatego wprowadzają atmosferę relaksu i wrażenie ekskluzywności. To efektowne oświetlenie zadaszenia tarasu uzupełniliśmy o podsufitowe lampy ledowe, które przybierają bardziej praktyczną rolę. Dzięki temu oświetlają wnętrze podczas wieczornego i nocnego biesiadowania.

Szklane wykończenie konstrukcji

Ostatnim elementem tego projektu jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego, który zwiększa funkcjonalność, jaką ma to zadaszenie pergola na murek. Ścianka z oświetleniem jest dekoracyjna i elegancka, jednak to dach chroni przed promieniami południowego słońca. Sprawia, że przestrzeń można wykorzystać właściwie o każdej porze dnia. Aranżacja zadaszenia tarasu dopasowana jest do jego charakteru. Jest minimalistyczna, a jednocześnie elegancka. Przestronny stół i wygodne krzesła rattanowe pasują do dualistycznego charakteru tego zadaszenia. Dzięki temu pergola na murek ze szkłem jest bowiem nowoczesna i klasyczna. Jej odniesienie do meksykańskich form zabudowy wprowadza nutkę egzotyki.

Projekty na podwyższeniu realizujemy również w formie ogrodu zimowego np. Zadaszenie tarasowe na balkonie

Zadaszenia pergola na murek jest przede wszystkim pięknym wykończeniem ogrodu, ale estetyka idzie tu w parze z funkcjonalnością. Właściciele zyskali ekskluzywną przestrzeń do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. My już czujemy ten wieczorny spokój przy filiżance herbaty w otoczeniu błogiego, delikatnego światła lamp.