Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie przy wejściu

Ta niewielka zabudowa jest doskonałym przykładem, jak w łatwy, ale też finezyjny sposób możemy poprawić funkcjonalność frontowej części budynku. Zadaszenie ze szkła przy wejściu jest wizualnie lekkie i nowoczesne. Kompilacja transparentnego zadaszenia z ciekawą kolorystyką drewnianego szkieletu doskonale uzupełnia wygląd domu, stając się jego atrakcyjną dekoracją.

Nowoczesny ganek stworzyliśmy z naturalnych, solidnych belek w stonowanym kolorze dębu. Barwa jest elegancka i klasyczna. Delikatna faktura drewna z subtelnym usłojeniem i niemal niewidocznymi sękami stanowi współczesny, minimalistyczny akcent.

Konstrukcja powstała na linii litery „L”, dzięki czemu zadaszenie przed drzwiami obejmuje obszar od szerszego wejścia do domu do węższego ogrodzenia i furtki. Tworzy funkcjonalną zabudowę, która zwiększa komfort właścicieli i ich gości.

Drewniane zadaszenie przy wejściu pokryliśmy dachem wykonanym z transparentnego szkła hartowanego. To ono spełnia praktyczną funkcję. Chroni przed deszczem i śniegiem. Ułatwia oczyszczenie obuwia przed wejściem do domu w okresie jesiennych deszczy, zimowych zasp i wiosennych roztopów. W przypadku intensywnych opadów można zostawić obuwie do wyschnięcia, aby w holu łatwiej było utrzymać porządek i nienaganną czystość.

Zadaszenie przy wejściu – szklany dach i jego funkcjonalność

Przezroczysty dach przepuszcza zarówno promienie słońca, jak i światło latarni, dzięki czemu użytkowanie zadaszenia przy wejściu jest komfortowe o każdej porze dnia i nocy.

Dzięki praktycznemu zadaszeniu podłoże z płytek pozostaje suche. W ten sposób zminimalizowane zostało także ryzyko upadku na mokrych i śliskich płytach.

Właściciele tej nieruchomości wybrali absolutny minimalizm. Jednak taką konstrukcję można też uzupełnić o oświetlenie led, które wykonujemy podczas stawiania zabudowy. Pozwala to na zamaskowanie kabli, a jednocześnie na dodatkowe doświetlenie nowoczesnego ganku. Takie funkcjonalne rozwiązanie sprawdza się w sytuacji, gdy drzwi wejściowe znajdują się w znacznej odległości od źródeł światła sztucznego.

Zadaszenie ze szkła przy wejściu pozostało otwarte. Ściany wprowadziłby niepotrzebną ciężkość do lekkiej zabudowy. Stworzyłby klasyczny, pełny ganek, tracąc jednocześnie dekoracyjny charakter.

Właściciele pozostawili sobie możliwość delektowania się fantastycznymi widokami i pięknem przyrody rozciągającej się poza granicą działki, które działają niezwykle mobilizująco. Aż chce się wyjść z domu bez względu na aurę! Planowaliśmy zabudowę ścian tego zadaszenia przy wejściu w formie szklanych paneli. Dokładnie tak jak miało to miejsce w projekcie Zadaszenie z osłoną od wiatru. Jednak ostatecznie postawiliśmy z inwestorem na otwartą przestrzeń