Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu ze szkłem CRX

Właściciele tej przepięknej nieruchomości marzyli o stworzeniu przestronnego, komfortowego i eleganckiego miejsca. Takiego w którym mogliby cieszyć się urokiem swoich ukochanych Bieszczad.

Widząc magię tego miejsca, wiedzieliśmy, że daszek na tarasie będzie to zdecydowanie za mało. Zaproponowaliśmy więc nowoczesne, minimalistyczne i autorskie zadaszenie na taras ze szkłem. Crx to opracowany przez nas system, który pozwala na rozmieszczenie elementów stałych i ruchomych w najbardziej ergonomiczny i optymalny sposób.

Właściciele tej działki postawili na prostotę, a myślą przewodnią aranżacji domu i otoczenia był minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie tarasu ze szkłem CRX miało podążać za tą wizją i komponować się z wypielęgnowanym trawnikiem i geometryczną kubaturą budynku.

Najlepszym rozwiązaniem był więc nowoczesny taras zadaszony. Szkło hartowane gra w tym rozwiązaniu najważniejszą rolę. Zadaszenia tarasowe, których rolą jest ekspozycja otaczającej natury, muszą być dokładnie przemyślane. Tak było w tym wypadku. Na zadaszenie na ściany wybraliśmy brązowe szkło, które doskonale współgra z elewacją budynku i jego nowoczesnym charakterem, Jednocześnie tworzy delikatny półcień, zapobiegając zbytniemu nagrzaniu wnętrza, co istotne przy ekspozycji zadaszenia na taras na trzy strony. Przezroczyste ściany pozwalają cieszyć się pięknem natury aż po sam horyzont. Design tej zabudowy oparliśmy o absolutną oszczędność materiałów. Zastosowaliśmy wizualnie lekkie rozwiązania, które sprawiają, że dom z zadaszonym tarasem jest spójną całością o równych proporcjach i takim samym charakterze, co otoczenie.

Szkielet zabudowy powstał z drewna w neutralnym, klasycznym kolorze dębu. Tradycyjny wygląd jest ponadczasowy i elegancki. Belki drewniane tworzą prostokątną formę, która doskonale wpisuje się w minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie nowoczesne wykonane z drewna wcale nie musi być ciężkie i przytłaczające, co udowadnia ten projekt.

Ściany boczne konstrukcji pozostały otwarte. Nie ma w nich ani elementów szklanych ani drewnianych paneli, co też jest elementem podkreślającym minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie tarasu w takiej formie zachwyca swoją prostotą, a jedynym, co przykuwa uwagę, jest szkielet.

Zadaszenie tarasu ze szkłem CRX – patent na nowoczesność

Elementy ruchome przesuwają się płynnie po prowadnicach, umożliwiając zamknięcie tarasu w chłodniejsze dni. Przy większych mrozach wnętrze można ogrzać piecykiem gazowym lub elektrycznym.

Funkcjonalność konstrukcji zwiększa dach, który również pozwolił zachować minimalizm w ogrodzie. Zadaszenie tarasu ze szkłem CRX jest bowiem wizualnie lekkie i nowoczesne. Ta część domu wyeksponowana jest na stronę północną, zatem mogliśmy zrezygnować z elementów zacieniających np. mlecznego szkła hartowanego i postawić na opcję całkowicie transparentną.

Taki dach chroni właścicieli przed wiosenną mżawką i letnim deszczem. Pozwala cieszyć się poranną kawą nawet przy gorszej pogodzie.

Jest także dobrą osłoną dla ogrodowych mebli wypoczynkowych – także tych tapicerowanych. Taki nowoczesny taras zadaszony sprawia, że nie trzeba ich osłaniać w czasie deszczu. Dlatego fotele czy kanapa są gotowe do użytkowania nawet po silnych opadachKonstrukcję idealnie dopasowaliśmy do kubatury budynku, wpasowując ją dokładnie pod balkon. Na zadaszenie dachu wybraliśmy mleczne szkło, które rozprasza promienie południowego słońca.

Dom z zadaszonym tarasem zwiększył swoją wartość użytkową, a właściciele zyskali minimalistyczną zabudowę, która doskonale oddaje charakter ogrodu i spełnia ich oczekiwania.

W takim miejscu słońce wiosną ogrzewa przyjemniej, książka wciąga bez reszty, a kawa pobudza jeszcze bardziej. Tak oto powstało zadaszenie na taras, które pozwala delektować się pięknem natury przez cały rok. O ten sam rodzaj dachu CRX oparliśmy również projekt Taras z kostki zadaszony