Zadaszenie na taras CRX, coś więcej niż daszek na tarasie.

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie tarasu ze szkłem CRX

Właściciele tej przepięknej nieruchomości marzyli o stworzeniu przestronnego, komfortowego i eleganckiego miejsca, w którym mogliby cieszyć się urokiem swoich ukochanych Bieszczad.

drewniane zadaszenia tarasów
zadaszenie 6x4

Widząc magię tego miejsca, wiedzieliśmy, że daszek na tarasie będzie to zdecydowanie za mało. Zaproponowaliśmy więc nowoczesne, minimalistyczne i autorskie zadaszenie na taras ze szkłem. Crx to opracowany przez nas system, który pozwala na rozmieszczenie elementów stałych i ruchomych w najbardziej ergonomiczny i optymalny sposób.

zadaszenie na taras
taras z zadaszeniem

Szkielet wykonany został z drewna w ciepłym odcieniu mlecznej czekolady. Poprzez szczotkowanie “wyciągnęliśmy” jego słoje i strukturę, nadając konstrukcji naturalnego charakteru. Barwa idealnie dopasowuje się do stolarki okiennej oraz do kolorystyki dachu.

Szkło hartowane gra w tym rozwiązaniu najważniejszą rolę. Zadaszenia tarasowe, których rolą jest ekspozycja otaczającej natury, muszą być dokładnie przemyślane. Tak było w tym wypadku. Na zadaszenie na ściany wybraliśmy brązowe szkło, które doskonale współgra z elewacją budynku i jego nowoczesnym charakterem, Jednocześnie tworzy delikatny półcień, zapobiegając zbytniemu nagrzaniu wnętrza, co istotne przy ekspozycji zadaszenia na taras na trzy strony. Przezroczyste ściany pozwalają cieszyć się pięknem natury aż po sam horyzont.

na zadaszenie
daszek na tarasie

Elementy ruchome przesuwają się płynnie po prowadnicach, umożliwiając zamknięcie tarasu w chłodniejsze dni. Przy większych mrozach wnętrze można ogrzać piecykiem gazowym lub elektrycznym.

Konstrukcję idealnie dopasowaliśmy do kubatury budynku, wpasowując ją dokładnie pod balkon. Na zadaszenie dachu wybraliśmy mleczne szkło, które rozprasza promienie południowego słońca.

Tak oto powstało zadaszenie na taras, które pozwala delektować się pięknem natury przez cały rok.