Zadaszenie tarasu

Zadaszenie w domu szeregowym

Właściciele tej nieruchomości marzyli o zwiększeniu przestrzeni wypoczynkowej domu oraz o stworzeniu miejsca do relaksu w ogrodzie. Przeszkodą wydawał się im niewielki budżet.

Okazało się jednak, że nawet najtańsze zadaszenie tarasu może być funkcjonalne, estetyczne i eleganckie.

zadaszony taras inspiracje
płaskie zadaszenie tarasu

Wyzwania

Dla nas największą trudnością była lokalizacja. Ogród wyeksponowany jest na stronę zachodnią, co oznacza intensywne słońce właśnie popołudniami, kiedy najczęściej z niego korzystamy. Zadaszenie tarasu tanim kosztem wymagało rezygnacji z funkcjonalnych rozwiązań, które tradycyjne stosowane są przy tego typu projektach.

Ponadto musieliśmy zaprojektować zadaszenie tarasu w domu szeregowym, co zazwyczaj wymaga dodatkowych rozwiązań, których zadaniem jest izolacja od sąsiadów.

Jednak nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Ograniczyliśmy wysokość inwestycji, zachowując jednocześnie funkcjonalność zabudowy.

Przejdźmy więc do szczegółów.

zwijane zadaszenie tarasu
Zadaszenie w domu szeregowym ze szkłem

Zadaszenie w domu szeregowym – zabudowy tarasów minimalistyczne i eleganckie

Udało nam się znaleźć kompromis. Powstało płaskie zadaszenie tarasu, którego podstawą jest drewniana konstrukcja. Wykorzystaliśmy solidne i wytrzymałe belki drewniane w kolorze dębu o ciepłym, miodowym odcieniu, który nadaje przestrzeni przytulności.

Mocowanie zadaszenia tarasu bezpośrednio do ściany budynku za pomocą m.in. wytrzymałych lin pozwoliło nam ograniczyć wydatki związane z elementami nośnymi.

Szkielet konstrukcji pokryty został dachem mlecznym, co zwiększa funkcjonalność rozwiązań typu pergole drewniane. Zabudowy tarasów z dachem zapewniają cień. Chronią przed nadmierną ekspozycją na słońce w godzinach południowych.

Umożliwiają też cieszenie się wypoczynkiem w ogrodzie także przy delikatnej, wiosennej i letniej mżawce. Taras zadaszony ze szkłem jest także zabezpieczeniem mebli ogrodowych. Nie wysychają one na słońcu i nie niszczeją podczas deszczu lub gradu. Jeśli wykorzystujesz miękkie obicia, dach chroni kolory przed blaknięciem. Dzięki temu wydłużasz żywotność wszystkich elementów aranżacji.

Jak widzisz, wystarczy więc jedynie płaskie zadaszenie tarasu, by znacznie zwiększyć funkcjonalność.

najtańsze zadaszenie tarasu
mocowanie zadaszenia tarasu

Zwijane zadaszenie tarasu – ekonomia i wygoda w jednym elemencie

Frontowa część tego zadaszenia tarasu na linkach wyeksponowana na zachód. W pobliżu brakuje wysokiej roślinności, która chroniłaby przed promieniami słońca.

Rozwiązań tego problemu jest kilka. Zazwyczaj proponujemy stałe panele, ruchome lamele lub odpowiednio dobrane szkło hartowane np. w grafitowym kolorze. Jednak te materiały mogą podwyższać koszt inwestycji.

W produkcji używamy jedynie materiałów pierwszego gatunku. Materiały te mają wszelkie niezbędne certyfikaty jakości. Zobaczyć je można w zakładce Certyfikaty

Przy tej realizacji zdecydowaliśmy się na żaluzje. Kolorystycznie dopasowane do naturalnej barwy konstrukcji. System ich zwijania i rozwijania jest dopracowany i niezawodny. Ruchome elementy zamontowane zostały po bokach frontowej ściany. Zajmują tym samym ⅔ jej szerokości. Po rozwinięciu i całkowitym zasłonięciu dają cień, który zwiększa komfort i pozwala na korzystanie z tarasu także w upalne popołudnia. Takie tymczasowe zadaszenie tarasu należy do najbardziej ekonomicznych opcji i nie podnosi znacznie finalnych kosztów inwestycji.

W zabudowie szeregowej wykonaliśmy również Drewniane zadaszenie tarasu.

Zadaszenie w domu szeregowym
Zadaszenie w domu szeregowym z żaluzjami
Zadaszenie tarasu tanim kosztem – wszystko jest możliwe

Z pewnością stworzenie nawet najtańszego zadaszenia tarasu wiąże się z wydatkiem. Jednak na rynku istnieje szereg rozwiązań, które pozwalają na dopasowanie projektów do posiadanych środków. Znamy je wszystkie, dlatego zachęcamy do współpracy. Jeśli szukasz niedrogiego zadaszenia tarasu, inspiracje znajdziesz na naszej stronie

Co więcej, taka realizacja jest zazwyczaj dla nas ciekawym wyzwaniem, które zmusza nas do poszukiwania niesztampowych alternatyw elementów, które stosujemy na co codzień.

Odradzamy budowę zadaszenie tarasu samodzielnie ze względów bezpieczeństwa. My wiemy, na czym możemy zaoszczędzić, a które elementy wymagają najlepszych parametrów. Posiadamy też wiedzę i doświadczenie o tym, jak bezpiecznie wykonać mocowanie tarasu zadaszonego, aby całość spełniała wymogi bezpieczeństwa i była prawdziwym, komfortowym miejscem relaksu.

Tak jak w tej realizacji. Ograniczając część elementów i zastępując niektóre materiały ich ekonomicznymi alternatywami, stworzyliśmy zadaszenie tarasu tanim kosztem, które nie straciło nic na elegancji, estetyce i parametrach technicznych.

Zadaszenie w domu szeregowym typ pergola
płaskie zadaszenie tarasu