Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie w małym ogrodzie

Niewielkie przestrzenie wymagają szczególnych rozwiązań. Zadaszenie tarasu w małym ogrodzie musi być dokładnie przemyślane, a rozwiązania dopasowane do potrzeb właścicieli i licznych wyzwań, które stawia teren.

Na szczęście nie ma dla nas realizacji niemożliwych do wykonania.

Właściciele tej nieruchomości marzyli o większej funkcjonalności terenu przylegającego do budynku. Ciężki dostęp do miejsca montażu również nie ułatwiał nam zadania.

Zaprojektowana konstrukcja która pozwoliła na swobodne przeniesienie elementów montażowych na plac budowy. Specjalnie przygotowany i zmodyfikowany system naszego opatentowanego sposobu montażu szkła w dachu pozwolił na wykonane spadku w konstrukcji, bez pochylania samej konstrukcji. Finezji całej zabudowie dodaje połączenie jakby trzech płaszczyzn zabudowy, w nieforemną konstrukcję opartą o kwadratowe strefy wypoczynkowe.

Zadaszenie w małym ogrodzie – kształt podstawy i sposób zabudowy.

Stworzyliśmy dla nich zadaszenie w małym ogrodzie z pergolą w kształcie litery L. W ten sposób osłoniliśmy wnękę, którą tworzy forma domu. To ona stanowi też serce tarasu. Tu właściciele umieścili wygodny stół i krzesła, które dają im wytchnienie po zabieganym dniu.

Szkielet konstrukcji zrobiony z drewnianych belek w ciemnym kolorze orzecha. Ręczne szczotkowanie każdego elementu uwidoczniło słoje i sęki. To nadało konstrukcji klasyczny charakter. Dzięki temu zadaszenie w małym ogrodzie pasuje do eklektyzmu otoczenia i budynku.

Sposób zabudowy.

Boki zabudowy  otwarte. Natomiast dach pokryliśmy przezroczystym szkłem hartowanym. Transparentna opcja była w tym projekcie najlepszym rozwiązaniem. Ta część ogrodu znajduje się od północnej strony budynku. Słońce operuje tu w niewielkim stopniu. Cień rzuca także wysoki dom. Zadaszenie w małym ogrodzie ze szkłem przezroczystym rozjaśnia jego przestrzeń. Jest też doskonałą osłoną przed wiosennym i letnim deszczem. Pozwala cieszyć się aromatyczną kawą o poranku i orzeźwiającym napojem po południu. Stworzyło komfortową przestrzeń do relaksu z książką lub ulubionym magazynem w ręku. W tej konstrukcji nie było żadnej zabudowy ścian a szkło w dachu zostało zainstalowane przezroczyste. Ale to nie koniec naszych możliwości, mając doświadczenie w nietypowych konstrukcjach w innym realizowanym projekcie stworzyliśmy pergolę z otwartym dachem Zadaszenie tarasu pergola, bo o tej realizacji mowa, jest równie finezyjnie zbudowana.