Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie w naturalnym kolorze

Nasz zespół architektów i budowniczych miał przyjemność zrealizować wyjątkowy projekt zadaszenia. Projekt który idealnie wpisuje się w estetykę i potrzeby naszego kochającego naturalny kolor drewna inwestora. Celem tego projektu było rozwiązanie kilku kluczowych problemów na tarasie. Są to między innymi częste ulewy, silne wiatry oraz potrzeba przechowywania elementów z tarasu w okresie zimowym.

Zadaszenie w naturalnym kolorze, wymiary:

Wielkość projektu wynosi 6,5 x 3,6 metra.

Konstrukcja oparta jest na rozwiązaniu CRX, ale została wzbogacona o dodatkowe maskownice belek czołowych.

Dwie dodatkowe nogi wyprowadzone nad dachem wraz z belkami stanowią eleganckie zwieńczenie konstrukcji.

Materiały:

Wykorzystaliśmy najwyższej jakości drewno BSH (Brettschichtholz), które zostało starannie wyselekcjonowane, pozbawione wszelkich uszkodzeń, poddane szlifowaniu i impregnowaniu.

Drewno zostało pomalowane bezbarwną lakierobejcą. Pozwoliło zachować piękne usłojenie drewna. Teraz jego struktura jest wyjątkowo wyraźna, a niemal można wyczuć zapach drewna świerkowego.

Konstrukcja utrzymana jest w jasnym kolorze, który nie przytłacza tarasu i nie zabiera naturalnego światła.

Rozwiązania i bezpieczeństwo szkła:

Dach oraz ściany zostały wykonane z bezpiecznego i przeźroczystego szkła. Warto podkreślić, że szkło posiada przewagę nad popularnym materiałem jakim jest poliwęglan.

Szkło jest materiałem wyjątkowo trwałym i odporowym na działanie warunków atmosferycznych. Nie ulega bowiem przebarwieniom ani deformacjom pod wpływem promieni UV.

Szkło charakteryzuje się znakomitą przezroczystością. To pozwala na zachowanie pełnego nasłonecznienia i widoku na otaczającą przestrzeń, bez ryzyka utraty klarowności w wyniku procesu starzenia.

Jednak najważniejszą przewagą szkła nad poliwęglanem jest jego znacznie większa odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Co wpływa na dłuższą żywotność i estetykę konstrukcji.

Szkło użyte w projekcie jest szkłem bezpiecznym, co oznacza, że w przypadku ewentualnego uszkodzenia rozpada się na małe, tępe fragmenty. Tym samym minimalizuje ryzyko obrażeń.

Zadaszenie w naturalnym kolorze, wynik:

Efektem naszej pracy jest nie tylko funkcjonalne i eleganckie zadaszenie, ale także spełnienie marzeń naszego inwestora. Dzięki temu teraz może on cieszyć się tarasem przez większość roku, niezależnie od warunków atmosferycznych, zachowując jednocześnie naturalny urok drewna i pełną swobodę dostępu do światła słonecznego.

To zadaszenie stanowi doskonały przykład połączenia funkcjonalności i estetyki, które idealnie wpisuje się w życzenie inwestora kochającego naturalny kolor drewna. Przy czym jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo i trwałość dzięki zastosowaniu szkła o wyjątkowych właściwościach.

W takim klimacie zadaszenia, idealnie komponuje się drewniana podłoga. Tak jak w projekcie Zadaszenie z deską.