Zadaszenie tarasu

Nowoczesne zadaszenie tarasu z lamelami pionowymi

Tym projektem spełniliśmy marzenia właścicieli o pięknym i funkcjonalnym, całorocznym miejscu do odpoczynku w ogrodzie – bez względu na pogodę i temperaturę za oknem. Zadaszenie tarasu ze szkła z dekoracyjnymi lamelami pionowymi spełnia się w tej roli idealnie.

Szkielet konstrukcji wykonany z drewna w niebanalnym kolorze ciemnego, czekoladowego orzecha. Etap szczotkowania nadał mu bardziej surowego wyglądu, “wyciągając” i uwidaczniając charakterystyczne sęki i słoje. Odcień dopasowaliśmy do stolarki okiennej, drzwiowej oraz elementów wykończeniowych takich jak dachówka i stropy. Belki nośne umieszczone są na tarasie z kostki brukowej, który istniał już wcześniej. Szkielet wkomponowaliśmy w wyższy fragment dwupoziomowej powierzchni.

Solidna konstrukcja, ozdobne elementy, nowoczesny design – zadaszenie tarasu z lamelami pionowymi

Istotnym elementem tego składanego zadaszenia tarasu są przesuwne elementy z przezroczystego szkła hartowanego, wybarwionego na delikatnie brązowy odcień. Ruchome części są niezwykle praktyczne – można je otworzyć w cieplejsze dni, a w chłodniejsze całkowicie zamknąć. W ten sposób powstaje zadaszenie tarasu 4×4 metry, które służyć może także w okresie jesienno-zimowym. W dni z większym mrozem można je ogrzać niewielkim grzejnikiem elektrycznym lub gazowym.

Zastosowanie lekko “przydymionego”, brązowego szkła było zabiegiem celowym. Jego barwa absorbuje światło, zapobiegając nagrzewaniu wnętrza w czasie upalnych dni. Tworzy komfortowy półcień, co jest istotne, gdyż to zadaszenie tarasu ze szkła wyeksponowane jest na trzy strony: zachodnią, wschodnią oraz południową.

zadaszenie na taras z lamelami
zadaszenie z lamelami pionowymi

Drewniane lamele pionowe – efektowna ozdoba ogrodu

Ważnym elementem projektu były także pionowe, drewniane lamele łączące się z elementem szklanym na ścianie wschodniej. Są to pionowe, grube belki, które obracają się względem wąskiej podstawy. Można je zamknąć lub otworzyć, by wprowadzić dodatkową cyrkulację powietrza. Te piękne lamele z drewna pełnią także dodatkową funkcję dekoracyjną. Zadaszenie tarasu z lamelami świetnie komponuje się z brązowym szkłem, tworząc unikatowy projekt. Konstrukcję wykończyliśmy dachem z mlecznego szkła, które nie zaburza lekkości designu. Rozprasza też promienie słoneczne, tworząc w środku delikatny półcień.

taras zadaszony inspiracje
zadaszenie tarasu 4x4

Komfort wypoczynku w każdą pogodę – nowoczesne zadaszenia tarasu z lamelami pionowymi

Jeśli szukasz funkcjonalnych i eleganckich rozwiązań na całoroczny, zadaszony taras, inspiracje znajdziesz właśnie na naszej stronie. Przyjrzyj się zdjęciom i zobacz, w jaki sposób można stworzyć dodatkową przestrzeń, gdzie nie będzie Cię ograniczać palące słońce, deszcz, śnieg czy wiatr.

Jesteśmy przekonani, że niedzielna kawa z widokiem na białą pokrywę śniegu relaksuje ze zdwojoną mocą.

Niewielkie zadaszenie tarasu, może również przybrać formę konstrukcji narożnej z panelami ażurowymi w ścianach. Projekt Zadaszenie pergoli tarasowej obrazuje to doskonale. A w projekcie Ogrodowa altana, również zastosowane są lamele pionowe.

zadaszenie z lamelami obrotowymi