Zadaszenie tarasu

Zadaszenie z lamelami

To dwukolorowe zadaszenie z lamelami wyróżnia się eklektycznym charakterem, elegancją i funkcjonalnością. Konstrukcja jest minimalistyczna, jednak zastosowanie drewna jako jedynego surowca nadało wnętrzu przyjemnej przytulności.

Szkielet konstrukcji wykonaliśmy z belek drewnianych w grafitowym odcieniu. Dzięki temu zadaszenie z lamelami  jest nowoczesne i wyraziste. Barwa szkieletu pasuje do szarej elewacji budynku oraz kamiennej podłogi w tym samym kolorze. Tworzy z nimi jednorodną i spójną zabudowę.

Pionowe lamele stworzyły na tym tarasie miłą dla oka kompozycję z całą zabudową. Był to pomysł inwestora na aranżację tarasu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie są jeszcze możliwości aranżacyjne, sprawdź nasz wpis na blogu Zadaszenie tarasu aranżacja.

zadaszenie z pionowymi lamelami
pionowe lamele w zadaszeniu

Pionowe lamele w zadaszeniu wykonaliśmy z jaśniejszego drewna w ciekawym, wyrazistym, brązowo-pomarańczowym odcieniu. Ręczne szczotkowanie każdego elementu uwidoczniło sęki i słoje, dzięki czemu konstrukcja nabrała naturalności i eklektyzmu. Lamelami pokryliśmy w całości ścianę od strony zachodniej. Od wschodu są  na połowie boku. Front zabudowy — wyeksponowany na północ — pozostał całkowicie otwarty. Pionowe lamele w zadaszeniu są ruchome. Obracają się wokół podstawy. Można je dokładnie zamknąć, by osłonić wnętrze przed nadmierną ekspozycją na słońce.

Dach również pokryty jest elementami drewnianymi. Zapewnia pełną osłonę przed promieniami w upalne dni. Taras w połączeniu z pionowymi lamelami w zadaszeniu spełnia się jako miejsce do odpoczynku od rana do wieczora w ciepłe miesiące. Jest idealną strefą na poranną kawę we dwoje, wspólny, rodzinny obiad i chwilę relaksu ze znajomymi przy smakowitym grillu.

Zamiast lamel w zadaszeniu mogą być wykorzystane ruchome deseczki, czyli żaluzje. W projekcie Ruchome deseczki w altanie, wykonaliśmy zabudowę żaluzjami. Stworzony unikalny design i całkiem inny niż z pionowymi lamelami.