Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie z miejscem na hamak

Właścicielom brakowało ciekawego i designerskiego rozwiązania, które wykończyłoby ich taras z płytek drewnopodobnych. Chcieli zorganizować wygodną, ale też nowoczesną i elegancką przestrzeń, która zespoli dom z ogrodem. Projekt miał być pewnego rodzaju kropką nad “i” uzupełniającą całą aranżację działki, ogrodu i budynku. W ostateczności powstało zadaszenie z miejscem na hamak, który idealnie wpisuje się w te potrzeby i oczekiwania.

Zadaszenie z miejscem na hamak – istotne elementy konstrukcji

Sam dom, do którego musieliśmy dopasować nowoczesny typ zadaszenia, charakteryzuje się współczesną formą. Ma jednak elementy zaczerpnięte z bardziej klasycznych rozwiązań, takie jak np. ozdobne wykończenie stropu czy drewniana stolarka okienna. Nasz zespół postanowił unowocześnić ten budynek wykonując Zadaszenie z miejscem na hamak, w kolorze złotego dębu. Wszystkie te elementy należało przenieść także na dach tarasowy. Dlatego w konstrukcji postawiliśmy na ciepłą fakturę surowca. Przezroczyste szkło w ścianach i dachu nie zabiera światła na tarasie od strony północnej.

Jeżeli planujesz wykonanie takiej konstrukcji możesz się z nami skontaktować korzystając z strony Kontakt

Szkielet powstał z drewna w kolorze złotego dębu. Jasny odcień pasuje do podłogi tarasu oraz do stolarki okiennej i elewacji budynku. Jest klasyczny. Jednocześnie o różnych porach dnia potrafi przybierać inny odcień, co zwiększa estetykę zabudowy. Nowoczesny dach tarasowy z drewna zyskuje współczesnego charakteru dzięki ułożeniu belek. Przez to, że tworzą one nieco futurystyczny kształt. Na wysuniętej pergoli zawieszony jest hamak, dzięki niemu inwestorzy będą mogli spędzić miło czas w ogrodzie ciesząc się kontaktem z naturą. 

Ponadto wysunięcie elementów konstrukcyjnych poza wyznaczone podłoże tarasu połączyło zabudowę z ogrodem.

Przyjemna strefa relaksu

Jednak nowoczesny typ zadaszenia powinien być nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny. Tak też jest w tym przypadku. Zastosowane zostały materiały najwyższej jakości takie jak drewno BSH. O jego właściwościach można przeczytać na stronie Strefa Informacji. Nowoczesny dach tarasowy z pergolą jasno wyznacza miejsce spotkań czy odpoczynku. W belkach umieściliśmy wytrzymałe i solidne haki. Dzięki temu powstał nowoczesny dach tarasowy z miejscem na hamak, który tworzy właścicielom cichą enklawę do relaksu nie tylko w niedzielne popołudnia.