Zadaszenie tarasu

Zadaszenie z zabudową tarasu

Nowoczesne zadaszenia tarasowe to nie tylko estetyczne, designerskie rozwiązania dopasowane do ogólnego charakteru domu i ogrodu. Ich walory wizualne powinny łączyć się z funkcjonalnością. To właśnie dzięki kompilacji tych dwóch elementów zyskujemy wiaty zadaszenia ogrodowe, które tworzą piękną przestrzeń relaksu odpowiadającą wymaganiom nieruchomości i potrzebom właścicieli.

nowoczesne zadaszenia na tarasy
zadaszenie z zabudową przeciwsłoneczne

Dokładnie taka jest ta zabudowa balkonu. Minimalistyczna konstrukcja jest podstawą projektu tej wiaty. Zadaszenia drewniane bywają wizualnie ciężkie. Jednak w tym przypadku zastosowaliśmy ciepły, złoty kolory, który sprawia, że szkielet nabiera lekkości. Barwa dopasowana została do elewacji budynku. Fantastycznie też komponuje się ze stolarką okienną oraz ciemną dachówką. Mimo, że jest to nowoczesne zadaszenie tarasowe, to wtapia się w nieco klasyczne otoczenie.

zadaszenie z zabudową ażurami
zadaszenie z zabudową tarasu

Zadaszenie z zabudową tarasu – poziome żaluzje

Szkielet konstrukcji uzupełniliśmy o panele z poziomymi żaluzjami. Część z nich to elementy stałe, natomiast ruchome są te od frontu. Pierwsze pełnią rolę dekoracyjną. Nadają konstrukcji synergii. Ruchome natomiast, poza funkcją ozdobną, są także praktyczne. Chronią przed promieniami słońca.

Takie elementy są przydatne, gdy zadaszenia ogrodowe pergola wyeksponowane są na stronę zachodnią lub wschodnią. Panele przesuwane na prowadnicach można bowiem ustawiać w zależności od ekspozycji słońca.

Poziome żaluzje pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, tworząc w zadaszeniu z zabudową tarasu komfortowy mikroklimat.

wiaty zadaszenia drewniane

Zadaszenia przeciwsłoneczne wykorzystywane w lecie muszą mieć też odpowiedni dach. W tym wypadku wykorzystaliśmy mleczne szkło hartowane. Doskonale rozprasza promienie, tworząc we wnętrzu przyjemny półcień. Jednocześnie jest lżejsze w odbiorze niż drewniane dachy jako zabudowa tarasów. Zdjęcia doskonale obrazują, jak projekt zyskał przy wprowadzeniu tego drobnego elementu. Ponadto, mleczne szkło jest też ciekawym uzupełnieniem metalowej balustrady, do której przylega.

Otwarte zadaszenie z zabudową tarasu stworzyło dodatkową przestrzeń idealną na odpoczynek w gronie rodzinnym i świętowanie w otoczeniu przyjaciół. Jest doskonałe na niedzielny obiad, popołudniową kawę i wieczornego grilla. Może być wykorzystywane od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Otwarte ściany umożliwiają podziwianie wyżynnych widoków i zieleni ogrodu.

Poranek w takim miejscu musi mieć magiczną moc.

Mała przestrzeń w ogrodzie może zostać również odpowiednio zaaranżowana. Projekt Taras z kostki zadaszony, jest tego przykładem.