Zadaszenie tarasu

Zadaszenie ze szkłem akustycznym

Usytuowanie jest największym atutem posesji. Rozciąga się z niej niesamowity widok na zielone pagórki i położone poniżej miasto. Nic dziwnego, że właściciele chcieli stworzyć przestrzeń relaksu, która pozwoliłaby cieszyć się tym pejzażem bez względu na aurę.

Formy zadaszenia tarasu dostępne obecnie na rynku pozwoliły na stworzenie takiego miejsca – zabudowy, która zajmuje całą powierzchnię tej części działki, stając się przytulnym “wnętrzem na zewnątrz” spełniającym wszystkie wymogi i oczekiwania właścicieli.

zadaszenie ze szkłem akustycznym
zadaszony taras od zachodu

Zadaszenie ze szkłem akustycznym – lekki i funkcjonalny design 

Szkielet zabudowy jest dwukolorowy, co spotykane jest dość rzadko. Bazą są drewniane belki pokryte odpornym laminatem w kolorze RAL 7016. Antracytowa barwa – mimo swojego ciemnego odcienia – jest designerska i lekka.

Nowoczesną konstrukcję uzupełniliśmy o stałe ekrany z drewnianymi żaluzjami. Pełnią one kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim izolują właścicieli od sąsiedniej posesji, a jednocześnie pozwalają na stałą cyrkulację powietrza. Dają też delikatny cień.

Do ich stworzenia wykorzystaliśmy ciepłą barwę miodowego dębu z mocno zaznaczonymi sękami i słojami. Ten efekt surowości udało nam się uzyskać poprzez szczotkowanie każdego elementu osobno. Dzięki temu to eleganckie zadaszenie tarasu doskonale komponuje się z elementami wykończeniowymi domu – stolarką okienną i drzwiową, dachówką oraz ciekawą, kamienną elewacją budynku.

zadaszenie ze szkłem vsg
Zadaszenie ze szkłem akustycznym i panelami

Zadaszony taras od zachodu – szkło o wielu funkcjach

Istotnym elementem do powstania tego projektu była lokalizacja posesji na stronę zachodnią. Dlatego uniemożliwiało to korzystanie z terenu w najbardziej pogodne i ciepłe dni.

Zadaszony taras od zachodu wymagał specjalnych rozwiązań, które zmniejszyłyby jego nasłonecznienie, a jednocześnie nie zasłoniły widoków, pozbawiając to miejsce największych atutów.

Z czego zrobić zadaszenie na taras o takich funkcjach? Możliwości jest wiele.  Więcej informacji w sekcji Blog

W tym wypadku postawiliśmy na szkło akustyczne o ciekawej, przytłumionej barwie z nieco niebieską poświatą. Pokryliśmy nim zarówno przedni bok, jak i dach konstrukcji. Właścicielom zależało na perfekcji, więc tak zadaszony, oszklony taras spełnia się w tej roli idealnie.

zadaszony oszklony taras z widokiem
Szkło akustyczne

Szkło tego typu jest alternatywą dla popularnego szkła hartowanego. Jest od niego nieco praktyczniejsze. Charakteryzuje się znacznie lepszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale znosi nawet potężne gradobicia, a także niezwykle niskie, jak i bardzo wysokie temperatury. Ma mniejszą absorpcję promieni słonecznych, zatem lepiej chroni wnętrze przed nagrzaniem.

Ponadto, zadaszenie tarasu ze ścianami akustycznymi jest cichsze. Jest to jedna z zalet szczególnie docenianych przez klientów. Odczuwalne jest to w szczególności podczas ulewnych deszczy. Szkło akustyczne wycisza dźwięk spadających kropli, wygłusza pomieszczenie, zwiększając komfort użytkowania.

Zadaszenie ze szkłem łączy w swoim designie klasykę i nowoczesność, tworząc przytulne i eleganckie miejsce odpoczynku.

W taki cichy zakątek można przeobrazić również altanę np. Altana z ciemnym szkłem

Oczami wyobraźni widzimy już tę ścianę deszczu w czasie wiosennej burzy, czujemy aromat białej herbaty i słyszymy ciszę na tarasie. Oto idylliczne popołudnie tej rodziny.

eleganckie zadaszenie tarasu ze szkłem akustycznym