Zadaszenie tarasu - co wybrać? | Nowoczesna pergola
tarasowa pergola ze szkłem

Zadaszenie tarasu – co wybrać?

Dzięki tarasowi lub patio w ogrodzie możesz zyskać więcej przestrzeni życiowej. Stworzenie takiego miejsca to świetny pomysł dla każdego właściciela domu, który w wolnym czasie chce odpocząć na świeżym powietrzu lub urządzić garden party i zabawiać gości. Dobry i dobrze zaprojektowany projekt może dać ci właśnie to – wygodną część wypoczynkową, aby cieszyć się spędzaniem czasu w ogrodzie. Ale aby mieć pewność, że Twoje plany nie będą musiały zostać odwołane z powodu zmieniającej się pogody, wybór najlepszego zadaszenia tarasu jest niezbędny. Zadaszenie tarasu nie tylko ochroni Cię przed deszczem, ale także zapewni przyjemny cień, który da Ci chłód w upalny dzień.

Znajdź odpowiedni projekt zadaszenia tarasu — realizacje prywatne i komercyjne

Jeśli chodzi o zadaszenia tarasów, na rynku dostępnych jest wiele opcji, ale jest też wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem wyboru. Każdy materiał ma swoje zalety i wady i należy wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty, aby wybrać coś, co będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz się lepiej przyjrzeć, sprawdź naszą galerię —realizacje zadaszenie tarasów.

Projekt tarasu w odpowiednim stylu

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że projekt zadaszenia tarasu powinien iść w parze z wyglądem całego domu lub obiektu komercyjnego. W ten sposób Twój ogród, dom czy firma będą spójne stylistycznie, co w efekcie poprawi ogólny wygląd posesji. Oczywiście jest też szansa, że ​​tak naprawdę nie chcesz mieć stałego zadaszenia nad tarasem – w takim przypadku możesz użyć kawałka materiału, np. żagiel przeciwsłoneczny, i powiesić go nad częścią wypoczynkową w taki sposób, aby nie przeszkadzało Ci światło słoneczne. Ale jest jeszcze jedna opcja, którą warto sprawdzić — chowane markizy domowe — materiałowe zadaszenia tarasu.

tarasowa pergola ze szkłem narożna

Nie blokuj światła — zadaszenie tarasu przepuszczające promienie słoneczne

To, że Twój taras znajduje się w ogrodzie, nie oznacza automatycznie, że jest dobrze oświetlony. To proste założenie, ale niestety łatwo jest go zaciemnić, zwłaszcza w mniejszych ogrodach. Projektując taras, zawsze musisz pomyśleć o tym, kiedy i gdzie światło słoneczne pada na określone obszary ogrodu. A co najważniejsze, staraj się unikać umieszczania tarasu w miejscu, gdzie jest mało światła. Możesz łatwo skończyć w przestrzeni, która jest po prostu zbyt ponura i nieprzyjemna, aby mogła stać się wygodna. Jeśli masz mało miejsca, możesz rozwiązać ten problem odpowiednim zadaszeniem tarasu – o ile drewniany dach lub pergola z pnącymi po dachu pnączami może wyglądać stylowo, o tyle zastosowanie szkła będzie o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli martwisz się o ilość światła, które chcesz uzyskać.

Pamiętaj o pogodzie — wybierz odpowiednie zadaszenie tarasowe

I na koniec – musisz pamiętać, że Twoja lokalizacja powinna odgrywać dużą rolę w Twoim procesie decyzyjnym. Projekt, który świetnie sprawdza się w cieplejszym klimacie, może nie być najlepszym wyborem do miejsca, w którym dużo pada lub mocno wieje. Jeśli chcesz spędzać czas na świeżym powietrzu tylko w słoneczne dni, Twoim głównym celem powinno być zapewnienie odrobiny cienia, aby stworzyć przyjemne warunki i uciec od palącego słońca. Jeśli jednak chcesz mieć możliwość przebywania na zewnątrz bez względu na pogodę, lepiej wybrać coś, co ochroni Cię również przed deszczem – na przykład szklane szyby lub markizę z wodoodpornej tkaniny.

tarasowa pergola ze szkłem przesuwnym
Jakie jest najlepsze zadaszenie tarasu?

Najlepsze zadaszenie tarasu to takie, które da Ci szansę na stworzenie komfortowych warunków do spędzania czasu na dworze, kiedy tylko zechcesz. Planując taką przestrzeń, nie szukaj tylko tego, co popularne lub opłacalne. Zastanów się nad własnymi potrzebami i stwórz projekt, który będzie dla Ciebie najlepszy. Zadzwoń do nas lub napisz —kontakt – zadaszenia tarasowe — a my podpowiemy Ci i doradzimy jaki projekt zadaszenia będzie dla Ciebie najlepszy!