Nowoczesna Altana

Altana z lamelami

Ten projekt doskonale pokazuje, jak idealny duet tworzy nowoczesna altana i lamele. Ta kompilacja pozwala stworzyć konstrukcję na każdą działkę — bez względu na jej wielkość, układ i sposób aranżacji. Jest zazwyczaj niezwykle elegancką zabudową o licznych atutach  zapewniających doskonałe warunki do codziennego odpoczynku.

Ta urocza altanka z ruchomymi lamelkami stanęła na stosunkowo niewielkiej powierzchni pomiędzy domem a wysokopienną roślinnością. Wykorzystaliśmy jedyne, dogodne miejsce w uroczym, zielonym i perfekcyjnie wypielęgnowanym ogrodzie.

Szkielet konstrukcji powstał z drewnianych belek w wyrazistym, czerwono-brązowym odcieniu mahoniu, który komponuje się z naturalną aranżacją ogrodu. Altana z lamelami w charakter przestrzeni wpisuje się także kontrastowe usłojenie i widoczne sęki, które nadają elementom drewnianym surowego wyglądu. Efekt ten udało nam się osiągnąć poprzez ręczne szczotkowanie każdej części osobno, co było najtrudniejszym i najbardziej czasochłonnym etapem tworzenia tej nowoczesnej altany z lamelami. Jednak efekt był tego wart. Zabudowa zyskała tradycyjnego, przytulnego uroku, pozostając jednocześnie nowoczesna i elegancka.

Altana z lamelami – pionowe, obrotowe, nowoczesne.

Istotnym elementem konstrukcji są belki na bokach obracające się wokół dolnej podstawy. Są to właśnie pionowe lamele do altany. Można je łatwo ze sobą ściśle zestawić i zamknąć częściowo przestrzeń.  Są one często stosowanym rozwiązaniem w wolnostojących konstrukcjach. Pozwalają na punktową osłonę od promieni w miejscach, w których słońce operuje najintensywniej. W przypadku tego projektu nie wypełnialiśmy nimi całych boków. Cień oraz prywatność zapewniają w głównej mierze drzewa rosnące wokół działki, dlatego altanka ogrodowa z lamelkami w przeważającej części pozostała otwarta. Miało też to inne uzasadnienie. Dom usytuowany jest u podnóża gór. Rozciąga się z niego niesamowity widok, którego nie mogliśmy zasłonić. Magnetycznie przyciąga wzrok i sprawia, że z ogrodu nie chce się wychodzić.

Podobnie jak z tej nowoczesnej altany z lamelami. Tym bardziej że jej aranżacja sprzyja totalnemu relaksowi. W naturalny sposób przestrzeń podzielona została na strefy znajdujące się na dwóch poziomach. Niższy właściciele przeznaczyli na część jadalnianą — ze stołem, krzesłami i grillem. Wyższa, do której prowadzą dwa schodki, to przestronna przestrzeń wypoczynkowa. Wnętrze altany w tej części wypełnione zostało wygodnymi, designerskimi meblami tarasowymi wykonanymi z rattanu. Kanapa, dwa fotele oraz stolik o falistych liniach dodają przestrzeni uroku i elegancji. Zapewniają miejsce do odpoczynku dla całej rodziny, a także ich znajomych i przyjaciół, którzy z pewnością przy filiżance kawy nie mogą oderwać wzorku od majestatycznych  krajobrazów.

Jako wyposażenie altany w tym przypadku służą zestawy mebli nowoczesnych. Sprawdź projekt Altana z jacuzzi aby zobaczyć inne możliwości uzyskania dodatkowej funkcjonalności naszych altan.