Nowoczesna Altana

Altana Cube

Minimalistyczna forma oraz tradycyjna kolorystyka – te dwa różne elementy połączyliśmy w tej nowoczesnej altanie, tworząc niezależną, niezwykle komfortową przestrzeń wypoczynkową.

Ta zabudowa jest doskonałym przykładem adaptacji małej altany. Domki ogrodowe są eleganckie, funkcjonalne i komfortowe. To doskonała forma na optymalne wykorzystanie nawet niewielkiego ogrodu. Odpowiednio dobrane elementy konstrukcyjne nie przytłaczają przestrzeni.

Ta zabudowa altany ogrodowej stanęła na betonowym podłożu, które nadaje jej nowoczesnego charakteru. Natomiast dominującym materiałem w samej konstrukcji jest tradycyjne drewno, które pięknie komponuje się ze szkłem, tworząc synchroniczny taniec klasyki i nowoczesności.

Altana cube drewniana powstała z belek i desek w ciemnym, intensywnym kolorze mahoniu. Odcień pasuje do innych elementów w ogrodzie takich jak huśtawka, budynek gospodarczy, a także ogrodzenie.

Dach  jest z drewna, co sprawdza się idealnie w takich zabudowaniach, jak wolnostojąca altana cube. Altanka zyskuje na funkcjonalności. Pełne zadaszenie chroni przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Osłania też przed słońcem, dzięki czemu kompaktowa przestrzeń stale pozostaje w cieniu.

Altana Cube – opis zabudowy ścian

Ściana znajdująca się najbliżej sąsiedniej posesji została całkowicie zasłonięta drewnianymi deskami. Główną funkcją tego rozwiązania jest zapewnienie właścicielom prywatności.

Na trzech pozostałych ścianach znajdują się wąskie, stałe panele drewniane z ażurami oraz przesuwne ekrany wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Dzięki nim altana cube nowoczesna zyskuje lekkiego wyglądu. Szklane elementy umieszczone są na prowadnicach. Można je rozsunąć w ciepłe dni, wpuszczając do wnętrza promienie słońca, Zamknięte chronią przed wiatrem i deszczem. Dzięki temu zabudowa altany ogrodowej może być wykorzystywana także przy niesprzyjającej aurze.

Połączenie ciemnej konstrukcji z betonową posadzką i przezroczystym szkłem stworzyło eleganckie miejsce do codziennego odpoczynku, w którym książkę czyta się błyskawicznie, kawa pobudza szybciej, a ciasto smakuje jeszcze lepiej.

Takie belki jak te umieszczone nad dachem altany cube możemy wykonać również jako samonośna konstrukcja wypełniająca wieniec betonowy. Projekt Belki nad tarasem są tego przykładem.  Pozwala to na stworzenie przyjemnej strefy relaksu nawet gdy nie mamy miejsca na altanę.