Nowoczesna Altana

Altana do ogrodu

Dysponując nietypową działką lub mając ochotę na jej unikatową aranżację, warto postawić na indywidualne projekty zadaszeń ogrodowych. To pozwala optymalnie wykorzystać wszystkie istniejące już elementy. Tak  stało się przy realizacji tej altany na ogród. Część jednej ściany stanowi bowiem murek wydzielający także zieloną część ogrodu. Dzięki temu zabudowa doskonale wpisuje się w dwupoziomową przestrzeń.

Sam szkielet konstrukcji powstał z drewnianych belek w dwóch kolorach. Pionowe elementy mają stonowany, ciepły odcień orzecha, który w promieniach zachodzącego słońca przybiera wyrazistą nutę pomarańczową. Tymczasem dach wykonany jest z hebanowoczarnych desek. Kolory altany do ogrodu pasują do tonacji głównego budynku. Grafitowa czerń idealnie odwzorowuje odcień dachu, natomiast orzech jest wiernym odzwierciedleniem koloru stolarki okiennej i drzwiowej oraz dekoracyjnych fragmentów elewacji domu.

Ciekawym elementem są belki nad dachem konstrukcji. Sprawiają one, że murowana altana do ogrodu nabiera lekkości. Podkreślają też jej nowoczesny charakter spójny z domem. Wizualnie ujednolica ogród. Altana drewniana przełamuje również surowość murku. Efekt ten udało się również osiągnąć poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu. Zabieg uwidocznił usłojenie i sęki, dzięki czemu altana do ogrodu nabrała większej naturalności i szczyptę przytulności.

Altana do ogrodu – elegancja i prostota

Niezaprzeczalnie też konstrukcja jest nie tylko elegancka i estetyczna. Jest też niezwykle praktyczna. Organizuje przestrzeń, wytycza miejsce do relaksu i odpoczynku. Przestronna może być idealną strefą zarówno na pyszną, aromatyczną kawę we dwoje, jak i na miłe spotkanie rodzinne lub w gronie przyjaciół.

Pełny, zabudowany dach jest ochroną przed promieniami słońca. Zapewnia cień w lipcowe południe, dzięki czemu niedzielny obiad staje się czystą przyjemnością. Jednocześnie murowana altana do ogrodu z deskami w zadaszeniu osłania przed delikatnym, ciepłym deszczem, zapewniając warunki do odpoczynku przy nieco gorszej pogodzie.

Taki pełny dach często jest najlepszą opcją do wolnostojących konstrukcji, które wystawione są na promienie słoneczne właściwie przez większą część dnia. Drewniany dach daje konieczny cień umożliwiając relaks w ogrodzie nawet w największe upały.

Współczesne ogrody z altanami stają się doskonale zaaranżowanymi przestrzeniami. Spójne wizualnie są eleganckie i estetyczne, a także niezwykle funkcjonalne.

Sprawdź też projekt Nowoczesna altana z grillem i zobacz altanę ogrodową w innej formie.