Nowoczesna Altana

Nowoczesna altana z grillem

Odczarowujemy klasyczne zabudowy ogrodowe, a naszymi indywidualnymi projektami czasem nadajemy im nowoczesny, nawet futurystyczny charakter. Wpisujemy je zawsze w aktualne trendy aranżacji.

Taka jest właśnie ta konstrukcja w ogrodzie. Wszystkie jej elementy tchną nowoczesnością. Zastosowane w niej rozwiązania sprawiły, że ta altana z grillem stała się fenomenalnym miejscem do odpoczynku w ogrodzie nawet w chłodniejsze wieczory.

Szkielet konstrukcji powstał z drewnianych belek w kolorze czarno-grafitowego hebanowca. Usłojenie jest delikatnie zaznaczone. Dzięki temu zadaszenie wygląda jednocześnie klasycznie i nowocześnie.

Jeden bok został całkowicie zabudowany. Ścianę tworzą ściśle przylegające do siebie deski w tym samym kolorze co szkielet. Takie rozwiązanie było podyktowane względami praktycznymi. Altanka z grillem stoi na skraju działki. Dlatego zaplanowana pełna zabudowa oddziela i osłania przed wzrokiem postronnych osób. Dzięki temu wnętrze stało się przytulną, cichą i prywatną oazą spokoju. Ten prosty patent polecany jest do każdej zabudowy ogrodowej, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie kolejnej działki, w pobliżu drogi dojazdowej lub chodnika.

Drugi bok zabudowany został ruchomymi panelami z przezroczystego szkła hartowanego. Ich zadaniem jest ochrona przed ewentualnym kurzem i piaskiem z drogi.  Elementy umieszczone są na prowadnicach, dzięki czemu można je zsunąć lub rozsunąć.

Altana z grillem – zabudowa

Na dwóch pozostałych bokach w rogach zamieściliśmy stałe panele z poziomymi deskami, które pełnią funkcję dekoracyjną. Nowoczesna altana z grillem ostatecznie pokryta została drewnianym, pełnym dachem w takim samym kolorze co szkielet. To doskonałe rozwiązanie dla konstrukcji wolnostojących. Dzięki czemu pozwala na pełne zacienienie wnętrza i ochronę przed słońcem w upalne południa.  Stanowi osłonę przed deszczem i wiatrem, umożliwiając odpoczynek w ogrodzie także w mniej sprzyjającej aurze.

Fenomenalnym dodatkiem jest ogrzewający piec gazowy umieszczony w jednym rogu zabudowy. Altana z grillem zyskuje w ten sposób większą funkcjonalność. Piecyk doskonale ogrzewa przestrzeń. Dzięki temu właściciele mogą spędzać urocze chwile we własnym towarzystwie lub w gronie przyjaciół także w chłodniejsze, wrześniowe wieczory, czy kwietniowe południa, podziwiając piękno ogrodu budzącego się do życia.

Altana wykonana jest w niedalekiej odległości od projektu Ogród zimowy zimny, i stanowi inspirację dla właścicieli posesji.