Zadaszenie Tarasu

Ogród zimowy zimny

Ten minimalistyczny projekt uzupełniony o wysublimowane wyposażenie stał się kwintesencją elegancji. Ogród zimowy zimny sprawił, że klasyczny, mało funkcjonalny taras przemienił się w luksusową przestrzeń do odpoczynku i spotkań ze znajomymi. W przestronnej zabudowie znalazło się miejsce na wygodne kanapy i grilla, którego właściciele są wielkimi fanami.

Szkielet konstrukcji powstał z belek w stonowanym kolorze orzecha. Ogród zimowy drewniany w promieniach słońca przybiera różne odcienie – od delikatnie, beżowo-brązowego po wyraziście pomarańczowy lub subtelnie różowy.

Każdy drewniany element konstrukcji był szczotkowany ręcznie, co uwidoczniło usłojenie i sęki. Dzięki temu zabudowa przybrała bardziej naturalny, tradycyjny wygląd.

Podniesienie funkcjonalności tarasu

Jej istotnym elementem jest jednak szkło, które wypełnia zarówno ściany, jak i dach szkieletu. Na bokach zastosowaliśmy brązowe szkło hartowane. Jest to opcja wytrzymała na uszkodzenia i długo zachowuje estetyczny wygląd. Największą zaletą ogrodu zimowego  jest częściowa absorpcja promieni słonecznych. Ciemniejsze panele działają niczym okulary przeciwsłoneczne. Wprowadzają do wnętrza delikatny cień i tworzą komfortowe warunki do odpoczynku o każdej porze dnia. Elementy są stałe i ruchome. Umieszczone są na prowadnicach i łatwo można je rozsunąć w ciepłe dni i zsunąć przy gorszej aurze. Wówczas stanowią osłonę także przed deszczem, wiatrem, a nawet śniegiem i chłodem. Dzięki temu ogród zimowy zimny może być wykorzystywana przez większą część roku, dając właścicielom możliwość delektowania się niesamowitym krajobrazem rozciągającym się aż po horyzont. Jeden bok od wewnętrznej strony zabudowy wypełniliśmy dwoma przesuwnymi panelami z drewnianymi listwami, które stanowią dodatkową ochronę przed wschodzącym słońcem.

Dach wykonany jest z mlecznego szkła hartowanego. Tworzy delikatny półcień we wnętrzu, dając idealne warunki do relaksu także w upalne południa.

Ogród zimowy zimny – alternatywa do ciepłych zadaszeń

Dla ostatecznego wyglądu całej zabudowy istotne były także drobne szczegóły – rozwiązania z pozoru nieistotne, które jednak pozwoliły na nadanie wnętrzu pożądanego charakteru.

Na subtelnie ukrytych karniszach zawisły delikatne, białe firanki. Materiał stworzył eleganckie wnętrze, którym zachwyca zadaszenie. Drewniany ogród zimowy, nowoczesny z zasłonami jest kwintesencją luksusu. Całości dopełniają meble tarasowe. Wygodne, rattanowe z miękkimi obiciami tworzą idealne miejsce do relaksującego odpoczynku. Na belkach dachowych zamontowaliśmy dwa, wytrzymałe haki, na których zawisł fotel hamakowy – piękne zwieńczenie aranżacji luksusowego wnętrza.

Ten salon na zewnątrz jest dla właścicieli doskonałym miejscem na poranną kawę i rodzinne śniadanie, w czasie którego mogą zachwycać się pięknem polskiej natury.

Taką samą funkcję pełni również projekt Pergola Tarasowa. Najpierw była to klasyczna konstrukcja pergoli bez dachu i ścian. Zamontowane szkło stworzyło zimny ogród zimowy.