Zadaszenie tarasu

Zadaszenie w restauracji

Jak my lubimy takie wyzwania!

Zadaszenie nad tarasem w restauracji wymagało precyzyjnego zaplanowania każdego elementu i wprowadzenia rozwiązań, które pozwoliłyby optymalnie wykorzystać możliwości, jakie dawał podłużny ogródek. Zadaszenie restauracyjne było również wyzwaniem logistycznym. Wymagało bowiem przetransportowania dużej ilości fragmentów do przestronnej zabudowy. W Nowoczesnej Pergoli uwielbiamy nietypowe zlecenia, a ta realizacja sprawiła nam wyjątkową przyjemność.

zadaszenie restauracyjne
restauracja nad stawem

Szkielet zadaszenia tarasu w restauracji nad stawem powstał z drewnianych belek w ciemnym, czekoladowym odcieniu. Intensywny odcień sprawia, że sęki i słoje są jedynie delikatnie zaznaczone. Ten niewielki kontrast nadaje konstrukcji nowoczesnego charakteru.

Na dachu umieściliśmy mleczne szkło hartowane. Jest to opcja wytrzymała, odporna na zarysowania i pęknięcia. Doskonale chroni przestrzeń nie tylko przed deszczem. Zapewnia też delikatny półcień w upalne dni. Dzięki temu wnętrze się nie nagrzewa. Jest to istotne w przypadku dużej ilości gości. Zadaszenie ogrodu w restauracji zapewnia więc komfort nawet podczas upałów.

ogródek w restauracji
wnętrze w restauracji nad stawem

Zwiększają go także rozwiązania, które zastosowaliśmy na ścianach zabudowy. Dwa, węższe boki uzupełniliśmy przesuwanymi elementami z brązowego szkła hartowanego. Panele łatwo się otwierają, a zadaszenie tarasu w restauracji staje się centralnym, eleganckim wejściem. Zyskał na tym także wizerunek budynku, który wcześniej był minimalistyczną zabudową. Teraz intrygująco wabi ciekawym tarasem i możliwością podziwiania widoków na wodę i otaczającą ją zieleń także podczas niesprzyjającej aury.

zadaszona restauracja
ogródek barowy

Zadaszenie w restauracji – wyzwania projektu.

Prawdziwe wyzwanie stanowił projekt dłuższej ściany, która jest centralną i najważniejszą częścią zadaszenia tarasu w restauracji nad stawem. To właśnie z jej okien rozciąga się imponujący widok.

Ze względu na jej rozmiary, ścianę podzieliliśmy w pionie na sześć elementów konstrukcyjnych. W poziomie natomiast w połowie zastosowaliśmy belkę, która dzieliła fragmenty na pół. Stanowi ona element stabilizujący.

konstrukcja w restauracji
ogród nad stawem

Cała ściana tego zadaszenia restauracji również pokryta jest brązowym szkłem hartowanym, które chroni przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych.  Elementy poniżej poziomej belki są stałe, natomiast te powyżej – ruchome.  Umieszczone są na prowadnicach. Można je bezproblemowo rozsunąć w pogodne, słoneczne dni, by delektować się fantastycznym widokiem na rozległy staw i otaczającą go zieleń. Zwiększają funkcjonalność, jaką ma to zadaszenie. Ogródek w restauracji stał się dodatkową, przestronną salą, którą właściciele wykorzystują teraz przez cały rok. Zamknięte wnętrze w okresie zimowym można ogrzać systemem klimatyzacji lub piecykiem elektrycznym.

Zadaszenie w restauracji dało właścicielom możliwość świadczenia usług gastronomicznych dla większej liczby gości, którym zapewniają wygodne, urocze miejsce nie tylko w okresie letnim

Taka konstrukcja szklana może być również zastosowana jako taras przydomowy. Pozwala ona na cieszenie się urokiem ogrodu nawet zimą. Sprawdź projekt Zadaszenie tarasu nowoczesne