Zadaszenie tarasu

Ładne zadaszenie ze szkłem grafitowym

Oto jedno z największych wyzwań, z którymi mieliśmy przyjemność się zmierzyć. Problemem nie były imponujące rozmiary zabudowy, ale forma, jaką miało mieć to ładne zadaszenie ze szkłem grafitowym. Projekt zakładał bowiem wykorzystanie nieregularnego podłoża tarasu z płytek ceramicznych i stworzenie konstrukcji o pięciu szerokich bokach wypełnionych szkłem. To zawsze niesie ze sobą wyzwanie niezwykle precyzyjnych pomiarów, a także ostrożności w transporcie.

Udało się i powstało przestronne, komfortowe, zadaszenie tarasu z dymionym szkłem.

nietypowa konstrukcja zadaszenia
ładne zadaszenie ze szkłem grafitowym na taras

Zadaszenie tarasu – kształt wpisany w budynek

Drewnianą konstrukcję wykonaliśmy z wytrzymałego, solidnego drewna. Kolor złotego dębu dopasowany został do elementów wykończenia i ozdoby elewacji budynku. W związku z tym pasuje do ceramicznej podłogi tarasu.

Minimalizm jest tym, co wyróżnia to ładne zadaszenie ze szkłem grafitowym. Kształt oraz rozmiary zabudowy same są imponujące i dodatkowe elementy dekoracyjne konstrukcji mogłyby zburzyć designerski efekt.

Prostą konstrukcję drewnianą wypełnia szkło, które gra tu pierwsze skrzypce.

ładne zadaszenie ze szkłem grafitowym projekt
przesuwne szkło w zadaszeniu

Ładne zadaszenie ze szkłem grafitowym – klasyka i nowoczesność w jednej zabudowie

Drewniana konstrukcja uzupełniona została na bokach o przesuwne elementy z szarego szkła hartowanego. To ono dyktuje ton całej aranżacji. Jest wyraziste. To współczesny akcent, który nadaje konstrukcji lekkości. Dzięki niemu powstało ładne zadaszenie ze szkłem nowoczesne. Jednak walory estetyczne to nie jedyne zalety tego rozwiązania.

Jest ono przede wszystkim funkcjonalne. Doskonale sprawdza się na zadaszenie tarasu. Antracyt działa niczym okulary przeciwsłoneczne. Chroni przed promieniami słońca. Rozprasza je i zapobiega nagrzewaniu wnętrza. To istotne, gdyż taras zadaszony dachem szklanym wyeksponowany jest w całości na trzy najbardziej nasłonecznione strony – wschód, zachód oraz południe.

Panele są ruchome. Rozmieszczone na prowadnicach łatwo się przesuwają, co umożliwia otwarcie wnętrza na ogród w cieplejsze dni i całkowite zamknięcie przy gorszej pogodzie. Co więcej, ten taras zadaszony dachem może być wykorzystywany niemal przez cały rok. Przy lekkich mrozach przestrzeń można ogrzać piecykiem elektrycznym lub gazowym.

aranżacja zadaszenia
wyposażenie tarasu

Taras zadaszony dachem szklanym – nowocześnie i funkcjonalnie

Dach tego przestronnego, ładnego zadaszenia ze szkłem grafitowym wykonaliśmy ze szkła o mlecznej strukturze.  dzięki temu, że jest odporne i wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi. Wytrzyma nie tylko deszcz i grad, ale także zalegającą, ciężką pokrywę śnieżną.

Taras zadaszony dachem szklanym jest jasny, gdyż mleczna barwa przepuszcza światło, wprowadzając jedynie delikatny półcień. Zwiększa tym funkcjonalność, jakie ma to ładne zadaszenie ze szkłem grafitowym. Dlatego projekt przewidywał wszystkie te elementy tak, aby dopasować zabudowę nie tylko do potrzeb właścicieli, ale także do lokalizacji i terenu.

zadaszenie ogrodowe ze szkłem
Zadaszenie tarasu – aranżacja

Przestrzeń, jaką udało nam się uzyskać, pozwoliła na stworzenie komfortowego i eleganckiego wnętrza do odpoczynku. Przez to taras stał się drugim, przestronnym salonem ze wszystkimi wygodami.

Wyposażenie jest jedną z silnych stron, jakie ma to ładne zadaszenie ze szkłem grafitowym. Aranżacja przestrzeni została dokładnie przemyślana. We wnętrzu zaplanowano miejsce na kącik wypoczynkowy z przestronną kanapą oraz stolikiem kawowym. Jest to idealne miejsce do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Właściciele wydzielili także bardziej prywatną strefę, w której znajduje się pleciona huśtawka-hamak, fotel wiszący na nóżce oraz stolik do pracy. W ten sposób udało im się dodatkowo zwiększyć funkcjonalność tego ładnego zadaszenia ze szkłem grafitowym. Wyposażenie stworzyło miejsce do spotkań, na popołudniowy relaks z książką i home office, w którym praca jest prawdziwą przyjemnością.

Projekt konstrukcji w którym zadaszenie tarasu otacza dużą część budynku i do tego posiada drewnianą pergolę to np. Pergola na duży taras