Zadaszenie balkonu ze szkłem kolorowym i drewnem.

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie balkonu

Oto jedna z ciekawszych i trudniejszych realizacji, z którą mieliśmy przyjemność się zmierzyć. Zadaszenie tarasu pod balkonem musieliśmy umieścić na podwyższeniu bez zabezpieczeń. Wniesienie i instalacja szklanych części była ryzykowna.

Drugim elementem poza lokalizacją, którą należało wziąć pod uwagę, były oczekiwania właścicieli. Zadaszenie balkonu nowoczesne miało być bezpiecznym i komfortowym miejscem relaksu, które da możliwość podziwiania górskich widoków bez względu na pogodę.

Zadaszenie tarasu jednospadowe spełniło te oczekiwania. Przestronna zabudowa zaczęła pełnić rolę drugiego salonu, z którego właściciele i ich goście mogą korzystać od wczesnej wiosny aż do pierwszych przymrozków .

Zadaszenie balkonu jest eklektyczną kompozycją tradycyjnych rozwiązań z nowoczesnymi elementami. Szkielet konstrukcji wykonany został z drewna w ciepłym, czekoladowym odcieniu orzecha. Barwa pasuje do klasycznych balustrad przy pozostałych balkonach oraz na schodach. Jest tradycyjna, elegancka i ponadczasowa.

Od frontu zabudowę zamknęliśmy przesuwnymi panelami ze szkła hartowanego. Dzięki temu zadaszenie balkonu szklane zwiększyło swoją funkcjonalność. Ruchome elementy można całkowicie zamknąć w dni wietrzne lub deszczowe.

Nietypowa barwa zapewnia także ochronę przed promieniami słonecznymi. Zadaszenie balkonu ze szkłem brązowym wprowadza do wnętrza przyjemny półcień. Było to istotne, gdyż taras wyeksponowany jest na stronę południowo-zachodnią, co wcześniej zmniejszało komfort odpoczynku w upalne dni.

Ważnym elementem designu zadaszenia balkonu ze szkłem są także stałe, drewniane panele z poziomymi żaluzjami umieszczone na bokach konstrukcji. Zwiększają prywatność, odgradzając od sąsiadujących posesji i osłaniając przed ich właścicielami. Przestrzenie między żaluzjami zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Ostatnim elementem projektu jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w zadaszeniu tarasu jednospadowym. Jest eleganckie, nowoczesne i dodatkowo funkcjonalne. Zadaszenie balkonu ze szklanym dachem wpuszcza do wnętrza światło, a jednocześnie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się przestrzeni nawet w upalne dni.

Kompilacja wszystkich tych elementów stworzyła właścicielom przestronne zadaszenie balkonu nowoczesne i klasyczne jednocześnie. Przestrzeń pomieściła zestaw wypoczynkowy w stylu góralskim, wprowadzając przyjemną, wakacyjną atmosferę.