Zadaszenie tarasu

Nowoczesny taras w szkle

Ta stosunkowo niewielka konstrukcja znacznie zwiększyła przestrzeń użytkową domu, dając dodatkowe miejsce na chwilę relaksu w ogrodzie. Dlatego zadaszony, oszklony taras wpisuje się idealnie w charakter budynku, stanowiąc jego idealne wykończenie. Nowoczesny taras w szkle przesuwanym wykorzystywany od wczesnej wiosny, aż do rozpoczęcia większych chłodów, które w naszym regionie zaczynają się coraz później.

nowoczesny taras w szkle
nowoczesny taras w szkle brązowym

Nowoczesny taras w szkle z balustradą – współczesny design i ponadczasowa funkcjonalność

Wizualna lekkość konstrukcji i nowoczesny charakter to podstawowe zalety, jakie mają współczesne pergole. Przez co zadaszenie tarasu o takim charakterze idealnie sprawdza się w nowych budynkach opartych o minimalistyczne formy.

Właśnie do takiego domu musieliśmy opracować ten projekt. Konstrukcja wpasowana w dwie ściany budynku tworzące wnękę. Nowoczesny taras w szkle idealnie ją wypełnił, pozwalając na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Szkielet wykonany z drewna  w kolorze RAL 7016. Antracytowy odcień pasuje do dachówki oraz podkreśla minimalistyczny charakter zabudowy.

Akcentem dekoracyjnym jest drewniana balustrada, która ogranicza taras z jednego boku. Rozwiązanie to ma także swoją stronę praktyczną. Zabudowa jest miejscem zabawy kilkuletnich dzieci. Nowoczesny taras w szkle z balustradą zapewnia im optymalny stopień ochrony przed ewentualnym upadkiem przy odsłoniętych elementach szklanych.

Drugi bok nieprzylegający do budynku wypełniony został jednym stałym i jednym ruchomym panelem, który pełni funkcję drzwi. Poziome żaluze zapewniają cyrkulację powietrza. Wszystkie elementy konstrukcji tego nowoczesnego tarasu w szkle z balustradą pokryte zostały laminatem w tym samym, grafitowym odcieniu.

Ważnym elementem konstrukcji są przeszklenia.

nowoczesny taras w szkle z balustradą
nowoczesny taras w szkle przesuwanym

Estetyka i komfort

Bok z balustradą uzupełniony  o przesuwne panele wykonane z hartowanego szkła w lekko przydymionym, brązowym kolorze. Barwa przełamuje chłodny charakter grafitowego, nowoczesnego tarasu w szkle. Jest to jednak rozwiązanie nie tylko designerskie o dużych walorach estetycznych.

Ma także swoją praktyczną stronę.

Nowoczesny taras w szkle brązowym zwiększa komfort w upalne dni. Ciemne elementy zatrzymują promienie i zapobiegają nadmiernemu nagrazaniu przestrzeni. Dają przyjemny półcień, który jest niemal błogosławieństwem podczas upałów. Zwłaszcza że ta część tarasu jest na stronę zachodnią.

Ponadto, nowoczesny taras w szkle przesuwanym jest niezwykle funkcjonalny. Panele można całkowice zamknąć i osłonić przestrzeń przed deszczem, gradem oraz intensywnym wiaterm. Dzięki temu dzieci i rodzice mogą cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu także przy niesprzyjającej aurze.

Dach konstrukcji tego nowoczesnego tarasu w szkle brązowym zamknięty został mlecznym szkłem hartowanym, dlatego zapobiega nagrzewaniu przestrzeni.

Zadaszony, oszklony taras jest także bezpiecznym miejscem dla mebli ogrodowych. Chroni je przed niesprzyjającymi warunkami pogody i eliminuje konieczność ich chowania na okres zimowy.

Letni deszcz przyjemnie grający na szybie, zapach lata w powietrzu i odpoczynek wśród zieleni – taki obraz pewnie jest codziennością w tym pięknym miejscu.

Zadaszenie tarasu przy klasycznej zabudowie domu jednorodzinnego. Projekt możemy dopasować do indywidualnych potrzeb, np. Nowoczesna stodoła i pergola zadaszona.