Zadaszenie Tarasu

Nowoczesne zadaszenia tarasów

Nowoczesny design, minimalizm i ponadczasowa elegancja – te słowa oddają najlepiej cechy tej zabudowy. Jednak to szklane zadaszenie tarasu jest nie tylko estetycznym wykończeniem budynku. W znaczący sposób zwiększa też komfort właścicieli, zapewniając im prywatność. Tworzy przyjemne miejsce do popołudniowego relaksu niemal przez cały rok.

Taras – zadaszenie, które powstało z potrzeby chwili

Projekty domów z zadaszonym tarasem należą do rzadkości. Tak było i w tym wypadku. Początkowo właściciele tej nieruchomości nie widzieli potrzeby dodatkowej przestrzeni do wypoczynku. Metamorfoza tarasu stała się jednak koniecznością w momencie zabudowania pobliskiej posesji. Wielokondygnacyjny i wielorodzinny budynek ograniczył komfort właścicieli oraz znacznie zmniejszył ich prywatności. Chęć izolacji była pierwszą potrzebą, którą staraliśmy się zaspokoić tym szklanym zadaszeniem tarasu. Wraz z omawianiem projektu właścicieli doszli jednak do wniosku, że chcieliby stworzyć przestrzeń, z której mogliby korzystać także w chłodniejsze miesiące. Tymczasem całoroczne zadaszenie tarasu na niewielkiej działce jest wyzwaniem. Wymaga bowiem rozwiązań, które ochronią przed chłodem, a nie dominują nad ogrodem. Udało nam się spełnić wszystkie te wymagania.

Nowoczesne zadaszenia tarasów – lekkość współczesnego designu

Szkielet konstrukcji powstał z drewna pokrytego laminatem w kolorze RAL7016. Grafitowa barwa pasuje do stolarki okiennej, drzwiowej oraz dachu. Komponuje się też z czerwienią elewacji budynku, tworząc spójną, minimalistyczną całość. Konstrukcja jest prosta. Wykorzystaliśmy bowiem tylko niezbędne elementy, aby nadać jej wizualnej lekkości. Nie przytłacza ogrodu, a zdobi taras. Zadaszenie pokryliśmy mlecznym szkłem, które w tym projekcie pełni kilka istotnych ról.

Szklane zadaszenie tarasu – funkcjonalność i estetyka

W naszych projektach nowoczesne zadaszenia tarasów często wykańczamy właśnie tym materiałem. Mleczne szkło hartowane jest praktyczne. Zatrzymuje promienie słoneczne, chroniąc wnętrze przed nagrzaniem. Tworzy delikatny półcień, ale nadal wpuszcza światło do środka. Jest też wizualnie lekkie i designerskie. Nadaje konstrukcji współczesnego, a czasem nawet nieco futurystycznego charakteru. W tym projekcie ma jeszcze jedną, istotną funkcję. To ono zapewnia prywatność właścicielom, odgradzając ich od sąsiedniej zabudowy.

Całoroczne zadaszenie tarasu z widokiem na ogród

Boki konstrukcji uzupełniliśmy o szklane, przesuwne ekrany, które można otworzyć lub całkowicie zamknąć, tworząc miejsce idealne do odpoczynku w chłodniejsze dni. Późną jesienią i zimą wnętrze można ogrzać piecykiem elektrycznym lub gazowym.

Jeżeli nie zależy nam na ogrzaniu konstrukcji zimą można wykonać otwartą zabudowę ścian lub częściową. Tak zrobiliśmy w projekcie Narożna zabudowa pergolą drewnianą. Jednak ekrany stanowią również istotny element upiększający to zadaszenie tarasu jak aluminium. Szkło hartowane w delikatnym odcieniu niebieskiego grafitu idealnie pasuje do antracytowej konstrukcji. Podkreśla minimalizm zabudowy oraz jej nowoczesny charakter. Całoroczne zadaszenie tarasu stworzone z konieczności stało się w końcu przyjemnym, komfortowym i odosobnionym miejscem dla całej rodziny. Idealną przestrzenią na poranną, niedzielną kawkę i na zabawy dzieci w pochmurne lub upalne dni. Odosobnienie daje wszystkim poczucie prywatności tak niezbędnej, by poczuć się swobodnie, oddychać pełną piersią i naprawdę móc się zrelaksować.