Nowoczesna altana

Altana drewniana typ pergola

Wolnostojąca altana jest w rzeczywistości nowoczesną pergolą bez zadaszenia. Jej celem było przede wszystkim optymalne wykorzystanie przestrzeni dużej działki i stworzenie odosobnionego miejsca relaksu, niezależnego od głównego domu.

altana drewniana typ pergola
kolumnowe słupy w altanie

Jej przeznaczenie to przede wszystkim odpoczynek w rodzinnym gronie i spotkanie weekendowe z przyjaciółmi przy popołudniowym grillu. 

Altana drewniana typ pergola – materiały

Wykonana z drewna klejonego BSH GL24H SI, konstrukcja pomalowana w kolorze mahoń. Zabudowa pełna ściany prawej ma na celu osłonić od widoku z sąsiadującej posesji. Na tylnej ścianie ekran drewniany z listwy rombowej łączący pełną zabudowę z otwartą. Konstrukcja ma miejsce na montaż szkła w dachu oraz przesuwnych ekranów szklanych i drewnianych. Zastosowane zostały niewidoczne połączenia między belkami. Dzięki temu konstrukcja może być rozbudowana w każdej chwili.

konstrukcja drewniana w ogrodzie
altana drewniana typ pergola z drewna

Altana drewniana typ pergola – układ słupów

Szkielet konstrukcji tworzy drewno w ciepłym, ale intensywnym, mahoniowym odcieniu, który idealnie współgra z głównym budynkiem mieszkalnym. Współgra również z ogrodzeniem działki. Słupy nośne konstrukcji zostały zaprojektowane w taki sposób aby tworzyć podwójne kolumny zasłaniające miejsca połączeń. 

Pełna zabudowa jednej ściany zasłania wnętrze przed wzrokiem sąsiadów, dzięki czemu powstała komfortowa przestrzeń do popołudniowego relaksu oraz wspólnych wieczorów w gronie najbliższych. 

Do słupów można przytwierdzić hamak by podczas spotkania na grillu poleżeć na łonie natury.

Szkielet konstrukcji tworzy drewno w ciepłym, ale intensywnym, mahoniowym odcieniu, który idealnie współgra z głównym budynkiem mieszkalnym, a także ogrodzeniem działki.

Pełna zabudowa jednej ściany zasłania wnętrze przed wzrokiem sąsiadów, dzięki czemu powstała komfortowa przestrzeń do popołudniowego relaksu oraz wspólnych wieczorów w gronie najbliższych.

Doskonałym rozwiązaniem zastosowanym w tek konstrukcji altany jest krzyżowe płaskie połączenie belek w dachu. Dzięki temu rozwiązaniu można na tym dachu wykonać szklenie, podwiesić materiał a nawet zainstalować panele fotowoltaiczne. Podnosi to możliwość rozbudowy.

Taki szkielet konstrukcji można przebudować. Zmieniając konfigurację zabudowy ścian przekształcisz go w osłonę na basen i grill jak w projekcie Altana nowoczesna