Nowoczesna Altana

Altana nowoczesna

Dlatego że są to wielofunkcyjne zabudowania do zadań specjalnych, których walorów nie da się przecenić.

  • Tworzą przestronne miejsce do odpoczynku w ciszy i w otoczeniu relaksującej zieleni.
  • Dają przyjemną przestrzeń na spotkania przy grillu.
  • Umożliwiają odpoczynek w ogrodzie także w pochmurne dni.
  • Organizują otoczenie domu, jasno oddzielając strefę wypoczynkową od zielonej części.
  • Podnoszą wartość nieruchomości.
  • Zwiększają estetykę posesji.

Funkcje konstrukcji altany w zabudowie L

Wszystkie te funkcje pełni ta altana nowoczesna, która spełnia marzenia właścicieli o przestronnym kącie do spotkań z przyjaciółmi w samym sercu wypielęgnowanego ogrodu. Dzięki niej uroczystości mogą przeciągnąć się do białego rana bez obaw, że rozmowy zakłócają sen dzieci śpiących w domu.

Wykonana na podstawie indywidualnego projektu altana ogrodowa z drewna idealnie wpasowuje się w eklektyczny charakter głównego budynku. Konstrukcja wykonana została z drewnianych belek w ciepłym, stonowanym odcieniu pasującym do stolarki okiennej i drzwiowej domu. 0724. Dzięki temu aranżacja ogrodu nabiera spójności. Szkielet w kształcie litery „L” tworzy przestronną, wygodną i wielofunkcyjną przestrzeń.

Boki konstrukcji uzupełniają stałe panele o różnej szerokości uzupełnione drewnianymi ażurami. Można je zamknąć lub otworzyć. Działają podobnie jak tradycyjne żaluzje.

Altana nowoczesna jest estetyczna i praktyczna. Drewniane elementy dodają jej wyrazistości. Wprowadzają także do wnętrza niezbędny cień, który zwiększa komfort wypoczynku. Gdy są zamknięte, chronią też przed deszczem i wiatrem. Otwarte natomiast zapewniają stałą, przyjemną cyrkulację powietrza w upalne dni.

W ekranach zarówno stałych, jak i przesuwnych wykorzystano grafitowe szkło hartowane o właściwościach przeciwsłonecznych, które chroni wnętrze przed nagrzaniem. Podobną funkcję pełni mleczne szkło użyte w zadaszeniu.

Nowoczesna altana – styl zabudowy

Altana ogrodowa w kształcie L uzupełniona została na bokach przesuwnymi ekranami z barwionego szkła hartowanego. Grafitowe ekrany są przede wszystkim praktyczne. Pełnią funkcję drzwi tarasowych, które otwierają wnętrze na ogród. Zamknięte chronią przed deszczem i wiatrem, dzięki czemu altana ogrodowa wolnostojąca może być wykorzystywana także w pochmurne i chłodniejsze dni.

Grafit działa niczym ciemne okulary, osłaniając przed słońcem. Tworzy we wnętrzu przyjemny półcień. Zapobiega jego nagrzewaniu, a altana ogrodowa ze szkłem jest przyjemnym, komfortowym miejscem wytchnienia od upałów.

Szkło wykorzystane zostało także na dachu. Tym razem jednak postawiliśmy na jego mleczną wersję. Jest to najchętniej wykorzystywany materiał do zamknięcia tego typu konstrukcji. Jest lekki, a jednocześnie wytrzymały. Wpuszcza do wnętrza światło, jednak absorbuje część promieni, chroniąc przed nagrzaniem. Taka altana ogrodowa ze szkłem mlecznym na dachu jest zacienioną oazą z przyjemnym mikroklimatem także w samo południe.

Altana ogrodowa wolnostojąca to fantastyczna opcja dla każdego, kto uwielbia spędzać czas w ogrodzie i chce maksymalnie go wydłużyć. Takie zabudowy zachęcają do codziennego relaksu przy kawie i do spotkań z przyjaciółmi ciągnącymi się do białego rana.

Rozbudowa altany – możliwości

Zamkniętą konstrukcję przedłużyliśmy, robiąc niewielką wiatę otwartą od frontu z nieco wysuniętym dachem. Przestrzeń zabudowana z dwóch stron ażurowymi panelami przeznaczona jest na wielofunkcyjnego grilla. Z jednej strony łączy się szklanymi panelami z główną altaną ogrodową w kształcie L. Ekrany można otworzyć w czasie trwania spotkania i posiłku. Dzięki temu gospodarz domu nie jest odizolowany od gości, może uczestniczyć w rozmowie, a podawanie posiłków jest bezproblemowe. Dwie pozostałe ściany zabudowane zostały stałymi panelami ażurowym, trzecia — frontowa jest otwarta, co ułatwia dostęp do urządzenia. Altana ogrodowa z miejscem na grilla zadaszona i zabudowana chroni także sam sprzęt przed deszczem.

Wprowadziliśmy jeszcze jeden element dekoracyjny do ciekawej, funkcjonalnej przestrzeni, jaką jest ta altana ogrodowa. Oświetlenie wewnątrz wykonane jest w postaci listwy ledowej podsufitowej. Delikatnie rozjaśnia wnętrze i nadaje mu przytulności także po zachodzie słońca.

Inną funkcję pełnią lampy punktowe umieszczone na zewnątrz konstrukcji. Światło pada z góry działa na większą przestrzeń niż stojące lampy ogrodowe. W ten oto sposób altana ogrodowa z oświetleniem zyskała w ogrodzie dodatkową funkcję.

Przestronna konstrukcja zapewniła właścicielom wystarczająco miejsca na stworzenie w jej wnętrzu ekskluzywnego salonu z meblami wypoczynkowymi oraz jadalni wystarczająco przestronnej także dla gości.

Równie nowoczesna a jednak bardziej prosta jest konstrukcja Altana ogrodowa prostokątna, sprawdź ten projekt.