Nowoczesna Altana

Altana ogrodowa prostokątna

Altana ogrodowa prostokątna to niesamowite możliwości aranżacji przestrzeni. Pozwala optymalnie wykorzystać teren oraz zwiększa jego funkcjonalność. Może być sezonowa lub niemal całoroczna – w zależności od właścicieli. Estetyczna, piękna i przemyślana altana ogrodowa prostokątna będzie zdobić nieruchomość, podkreśla elegancki charakter otoczenia, stopi się z zielenią i podniesie wartość całej posesji. Jednak najważniejsza jest wygoda i komfort właścicieli, którzy zyskują przestrzeń całkowicie spełniającą ich oczekiwania.

Właśnie taka jest ta altana ogrodowa prostokątna, która stanęła na granicy działki tuż pod pięknym, nieokiełznanym lasem, w otoczeniu wypielęgnowanego ogrodu. Szkielet wykonany z drewna w ciepłym, pomarańczowo-brązowym odcieniu, który odcina się na tle zielonego pejzażu. To samo drewno wykorzystano na zachodniej ścianie. Taka zabudowa chroni przed wiatrem oraz przed promieniami słońca, które od tej strony mocno operuje już od wczesnych godzin popołudniowych.

Altana ogrodowa prostokątna i zastosowanie elementów ozdobnych.

Aby altany ogrodowe, drewniane, nowoczesne nie przytłoczyły ogrodu, dodajemy lekkie elementy konstrukcyjne. W tym przypadku to przesuwne ekrany wykonane z transparentnego szkła hartowanego. Konstrukcja ma dzięki temu nowoczesny charakter. Panele pełnią rolę drzwi. Można je z każdej strony otworzyć, by wpuścić słońce i powietrze w czasie upałów. Natomiast zamknięte tworzą enklawę relaksu i odpoczynku w chłodniejsze i deszczowe dni. Takie połączenie sprawia, że altany ogrodowe drewniane ze szkłem są funkcjonalne i praktyczne. Można ich używać dłużej niż otwartych konstrukcji – zazwyczaj od wczesnej wiosny po pierwsze, jesienne przymrozki.

Dach wykonany został z mlecznego szkła hartowanego, które doskonale chroni przed słońcem, absorbując część promieni. Tworzy delikatny półcień, umożliwiając odpoczynek także w godzinach południowych.

Ciekawy element to wysunięta belka dachowa. To niecodzienne rozwiązanie jest praktyczne i przemyślane. Jest to podpora na hamak-kokon, która spełniła marzenie właścicielki o dodatkowym miejscu na relaksacyjne leżakowanie z książką w ręku.

Takie dodatkowe wysunięte belki dachowe mogą stworzyć również pergolę. Przykładem jest np. Zadaszenie ogród zimowy z drewna

Takie drobne elementy dowodzą, że warto postawić na indywidualne altany ogrodowe drewniane.  Posiadamy własnych projektantów, analizujemy potrzeby i marzenia klientów, a także uwarunkowania nieruchomości i miejsce lokalizacji zabudowy. Dzięki temu konstrukcja jest odzwierciedleniem wizji właścicieli, a jednocześnie zachowuje wysoką funkcjonalność. Jeśli zatem marzycie o wielofunkcyjnej przestrzeni, w której można się zrelaksować w ciszy, zorganizować małe spotkanie z przyjaciółmi w przyjemnym otoczeniu lub dać dzieciom dodatkowe miejsce do zabawy, postawcie na altany ogrodowe drewniane. Ekskluzywne lub minimalistyczne, otwarte lub zabudowane, całoroczne lub sezonowe – indywidualny projekt pozwoli Wam przekuć marzenia i wizje w rzeczywistość.