Pełna pergola, zadaszenie czy ogród zimowy z drewna

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie ogród zimowy z drewna

Oto jeden z tych projektów, który łączy ze sobą dwie formy zabudowy, by stworzyć bardziej funkcjonalne rozwiązanie. To zadaszenie ogród zimowy z pergolą organizuje przestrzeń do relaksu zarówno w pogodne, upalne dni, jak i w jesienne słoty oraz zimowe chłody.

Zadaszenie ogród zimowy z drewna szczelny – całoroczna strefa relaksu w ogrodzie

Podstawą jest pełna zabudowa istniejącego tarasu. Konstrukcja przylega do dwóch ścian budynku, dzięki czemu staje się integralną częścią domu. Szkielet wykonany został z wysokiej jakości drewna w ciepłym kolorze orzecha. Barwa pasuje do stolarki drzwiowej i okiennej, co zwiększa wrażenie spójności.

Zadaszenie ogród zimowy z drewna zamknęliśmy przesuwnymi panelami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego. Powstała całoroczna przestrzeń do relaksu. Elementy szklane umieszczone na prowadnicach można bez problemu przesuwać. Całkowicie zamknięte chronią wnętrze przed deszczem i chłodem. Dzięki nim stworzyliśmy zadaszenie ogród zimowy z drewna szczelny, który stał się integralną częścią salonu.

Przezroczyste szkło wpuszcza do środka promienie słoneczne, ogrzewając wnętrze w czasie chłodniejszych dni. Przy większych spadkach temperatur taras można dogrzać przy pomocy przenośnego piecyka elektrycznego lub gazowego.

Aby zwiększyć funkcjonalność tego projektu, zadaszenie ogród zimowy ze szkłem bezpiecznym wyposażyliśmy w jeszcze jeden istotny element.

Zadaszenie ogród zimowy z drewna – konstrukcyjny dodatek idealny na letnie popołudnia

Transparente przeszklenie sprawdza się zimą. Latem jednak może być uciążliwe, gdyż powoduje nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne. Zazwyczaj takie zadaszenie ogród zimowy ze szkłem bezpiecznym wykonujemy z przydymionych lub grafitowych elementów. Dają one półcień i zapewniają lepszą ochronę.

W tym wypadku właścicielom zależało na całkowitej transparentności, która pozwoliłaby im cieszyć się widokiem pięknego ogrodu bez żadnych zmian. Dlatego na zewnątrz dodaliśmy trzy panele z drewna. Boczny jest stały. Chroni nie tylko przed słońcem. Zapewnia także większą prywatność, oddzielając zadaszenie ogród zimowy z drewna od sąsiedniej posesji.

Dwa pozostałe znajdują się od frontu zabudowy. Są ruchome. Można je przesuwać, dopasowując do położenia słońca. Poziomie żaluzje drewniane chronią przed promieniami, a jednocześnie zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Zadaszenie ogród zimowy z drewna szczelny zamknęliśmy od góry mlecznym szkłem hartowanym. Jest ono wizualnie lekkie, a jednocześnie chroni przed promieniami słonecznymi. To idealna kropka nad “i” tego funkcjonalnego rozwiązania.

To jednak jeszcze nie koniec tego projektu.

Pergola pełna – idealna przestrzeń na letniego grilla

Właścicielom zależało na stworzeniu zabudowy, która zorganizowałaby dla nich przestrzeń do relaksu w każdych warunkach. Dlatego powiększyliśmy taras, wysuwając konstrukcję w stronę ogrodu. Tak powstała pergola pełna – całkowicie odsłonięta zarówno od góry, jak i z boku. Wyznacza ona przestrzeń do odpoczynku lub przyjęć na świeżym powietrzu.

Co więcej, umieściliśmy na niej haki, które służą właścicielom do zawieszenia hamaku lub huśtawki. Dzięki temu zwiększyła się funkcjonalność tej designerskiej przestrzeni.

Zadaszenie ogród zimowy z pergolą na hamak zorganizował w ogrodzie strefę wypoczynkową. Wyznaczył miejsce na spokojny relaks, spotkanie przy grillu z przyjaciółmi i na popołudniową kawę w gronie najbliższych.

Odpoczynek w niedzielne popołudnie w hamaku z książką w ręku nabiera wręcz luksusowego wymiaru.