Nowoczesna Altana

Altana ogrodowa drewniana

Nowoczesna altana w naturalnym, ciepłym kolorze orzecha doskonale wpisuje się w otoczenie – zielony, odosobniony zakątek w Górach Świętokrzyskich otoczony drzewami iglastymi.

Współczesne altany i wiaty ogrodowe dają ogromne możliwości aranżacji przestrzeni. Dlatego mogą być to otwarte, minimalistyczne pergole z miejscem hamak i stolik. Mogą przybierać formę zewnętrznego salonu z pełnym zestawem mebli wypoczynkowych. Niewielkie stanowią oazę spokoju jedynie dla właścicieli, a przestronne opcje dają szansę na organizację długich spotkań w większym gronie.

Na tę ostatnią formę postawili właściciele tej nieruchomości. Wybrali eklektyczną zabudowę, a powstała altana na 20 osób z drewna zapewnia wystarczającą ilość miejsca do organizowania uroczystości rodzinnych w ogrodzie.

Minimalistyczna konstrukcja jest nowoczesna. Jednak zastosowanie tradycyjnego surowca wprowadza dawkę klasyki do charakteru, jaki ma ta duża altana ogrodowa. W związku z tym projekt oparliśmy na drewnie w wyrazistym odcieniu orzecha. Widoczne sęki i słoje sprawiają, że zabudowa wygląda surowo i naturalnie. Dzięki temu altana na 20 osób nowoczesna idealnie komponuje się z otoczeniem.

Jeden bok konstrukcji został całkowicie zabudowany cienkimi deskami. Powstała w ten sposób ściana pełni kilka istotnych funkcji. Chroni przed nagrzaniem od strony zachodniej, gdzie słońce operuje w godzinach popołudniowych, gdy właściciele najchętniej korzystają z przestrzeni w ogrodzie. Ponadto taka altana na 20 osób drewniana w przyszłości będzie osłaniać przed sąsiadami, którzy wkrótce zagospodarują działkę. Pełna ściana zapewni wówczas prywatność i komfort.

Altana ogrodowa drewniana – zabudowa ścian

W rogach trzech pozostałych boków umieściliśmy stałe panele z poziomymi ażurami. Pełnią one funkcję dekoracyjną. Wprowadzają jednak odrobinę cienia do wnętrza zabudowy, dzięki czemu ta altana na 20 osób zapewnia przyjemny klimat, idealny na odpoczynek nawet w upalne południa.

Zwieńczeniem projektu jest dach z z drewnianych desek. Jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie dostępne na rynku. Całkowicie blokuje południowe słońce. Zapewnia niezbędny cień i delikatny chłód, który daje wytchnienie przy wyższych temperaturach. Osłania też przed delikatnym, wiosenno-letnim deszczem.

Aby osłonić się przed hałasem można zastosować ekrany akustyczne zamiast paneli drewnianych. Takie wykonanie można zobaczyć w projekcie Zadaszenie ze szkłem akustycznym