Nowoczesna altana

Altana ogrodowa z drewna

Brakuje Ci pomysłu na aranżację ogrodu?

A może marzy Ci się prywatna oaza spokoju, w której odzyskasz siły po trudnym dniu?

Twoim marzeniem jest stworzyć dla siebie miejsce na poranną medytację, albo na wieczory tylko we dwoje?

Twoje oczekiwania spełni altana ogrodowa z drewna. Ta nowoczesna altana potrafi wyczarować cuda w ogrodzie. Altana powiększy przestrzeń wypoczynkową w otoczeniu, a także odseparuje ją od domu.

altana nowoczesna drewniana ze szkłem
altana ogrodowa drewniana wolnostojąca
Altana ogrodowa z drewna – zalety

Nowoczesna altana  jest konstrukcją wielofunkcyjna, jest miejscem budowanym tylko dla Ciebie. Bezsprzecznie taka altana przeistoczy się też w świetną przestrzeń zabaw dla dzieci w pochmurne dni oraz stanie się sposobem na miłe spędzenie czasu z przyjaciółmi na wieczornych pogawędkach.

Altana ogrodowa z drewna jest elegancka i stanowi ozdobę ogrodu, pięknie integrując się z jego zielenią. Odpowiednie rozwiązania dadzą też możliwość wykorzystywania zabudowy od wczesnej wiosny aż po późną jesień.

Ma je też ta altana ogrodowa z drewna.  Jej nowoczesna konstrukcja wykonana została z belek w stonowanym, czekoladowym odcieniu. Delikatnie zaznaczone słoje i sęki oraz niemal jednolity odcień nadały elementom współczesnego wyglądu.

altana ogrodowa drewniana nowoczesna

Altana ogrodowa z drewna – jak zabudować ściany

W rogach ścian umieszczone stałe panele z poziomymi ażurami, które pełnią funkcję dekoracyjną.  W rezultacie. przestrzenie między poziomymi elementami pozwalają na stałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu altana ogrodowa drewniana z ażurami zapewnia przyjemny klimat.

Sposoby na metamorfozę tarasu zostały opisane na naszym blogu w artykule Jak zrobić metamorfozę tarasu?

Boki uzupełnione przesuwnymi ekranami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego mają  dużą wartość estetyczną. Dodają zabudowie ponadczasowej elegancji. Wprowadzają nutę luksusu. W rezultacie Altana nowoczesna drewniana ze szkłem zyskuje lekkiego wyglądu.

Ekrany są też praktyczne. Umieszczone na prowadnicach pełnią funkcję drzwi. Otwarte “wpuszczają” ogród do wnętrza, zamknięte natomiast chronią przed deszczem i wiatrem. Dzięki temu altana ogrodowa drewniana może być wykorzystywana także w chłodne i pochmurne dni, stając się miejscem relaksu rodziców i zabaw dzieci.

altana ogrodowa drewniana
altana ogrodowa drewniana z ażurami

Dach pokryty mlecznym szkłem hartowanym, który jest elegancki, estetyczny i praktyczny. Nie przytłacza zabudowy. Chroni przed deszczem, a także przed słońcem. Absorbuje część promieni, wprowadzając do wnętrza delikatny, przyjemny półcień. Dzięki temu altana może być także miejscem odpoczynku w godzinach południowych, gdy słońce operuje najintensywniej.

Uzupełnieniem zabudowy jest drewniana podłoga, która sprawiła, że wnętrze jest przytulne i eleganckie – wręcz idealne na popołudniowy odpoczynek z książką i ciepłą herbatą.