Jak zrobić metamorfozę tarasu? Inspiracje | Nowoczesna pergola
daszek na tarasie

Jak zrobić metamorfozę tarasu? Sprawdź kilka pomysłów.

Zabudowany taras lub weranda jest urocza, prawda? Ale niektóre szczegóły sprawiają, że ta przestrzeń jest jeszcze bardziej przytulna i interesująca, aby cieszyć się większością chwil w domu. Dekorując ten obszar i czyniąc go jeszcze bardziej funkcjonalnym, będziesz mógł jeszcze bardziej cieszyć się różnymi zaletami zadaszenia tarasowego, takimi jak:

  • zbliżać do siebie bliskich,
  • stworzyć niesamowity ogród,
  • uprawiać ćwiczenia na świeżym powietrzu,
  • ciesz się słonecznymi dniami,
  • bawić się ze zwierzętami i nie tylko.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i zamień swój taras w najlepszy zakątek swojego domu!

Zadaszony taras daje wiele możliwości

Taras jest cenioną konstrukcją w domach i mieszkaniach. Dzieje się tak, ponieważ ma kilka zalet i może być używany i dekorowany na nieskończoną ilość sposobów. To bardzo wszechstronne środowisko. Stwórz na swoim tarasie przestrzeń do odpoczynku. Może być doskonałym miejscem do odpoczynku, poczytania książki i spokojnego napicia się kawy, aby uzupełnić energię. Do tego ważne jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni, korzystając z wygodnych krzeseł, foteli, puf czy nawet wiszącego krzesła. Wybór mebli zależy od przestrzeni i konfiguracji tarasu, ale z pewnością niektóre z tych opcji będą idealne do Twojego domu. Zadaszenie tarasu będzie sprzyjać stworzeniu przytulnego kącika — sprawdź nasze realizacje zadaszenia tarasowe i zobacz jak może wyglądać Twój taras.

Przestrzeń do spotkań z rodziną i przyjaciółmi

Posiadanie miejsca w domu lub mieszkaniu, w którym można spędzić czas z rodziną lub zaprosić przyjaciół na spokojne popołudnie, jest cudowne. Tym bardziej w pomieszczeniu z naturalnym światłem, komfortem, a nawet przedmiotami kuchennymi. Zadaszony taras będzie idealny do tego typu spotkań!

narożny taras z pergolami przy ścianie

Świetne miejsce na uroczystości i imprezy — nowoczesna altana lub zadaszony taras

Taras jest wyjątkową alternatywą na przyjęcia urodzinowe, rozrywkę podczas oglądania meczu lub uroczystości świątecznych. Jest nawet jedną z możliwości urządzenia go jako miejsca dla smakoszy, z piekarnikiem lub grillem, co pozwala na przygotowywanie posiłków.

Uprawa roślin na zadaszonym tarasie

Dla tych, którzy chcą mieć mały ogród z owocami, warzywami lub kwiatami, zadaszony taras może zrobić dużą różnicę. W końcu rośliny potrzebują słońca do życia, ciepła i ochrony przed wiatrem, a idea tej części posiadłości polega na tym, aby mieć to wszystko pod ręką.

zadaszenie tarasu drewniane
Zabierz naturę na taras

Aby uczynić ten zakątek domu niesamowitym, nie ma nic lepszego niż poleganie na naturze i uwzględnienie trendu miejskiej dżungli! Możesz założyć ogród przydomowy, ogród wertykalny, a nawet rozłożyć doniczki z kwiatami i roślinami po całej przestrzeni. Ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrane gatunki są odpowiednie do warunków klimatycznych Twojego zadaszonego tarasu, aby były piękne i zdrowe, dzięki czemu ta część Twojego mieszkania będzie jeszcze lepsza i bardziej zachęcająca.

Materiały meblowe i artykuły dekoracyjne

Najważniejsze dla wszystkich pozycji na tej liście jest trwałość każdej części tarasu na zewnątrz. Z meblami i dekoracją nie jest inaczej. Części muszą być odporne. Niektóre ze wskazanych materiałów to włókna syntetyczne, plastik, akryl, aluminium i lina żeglarska. Każda wybrana tkanina powinna być wodoodporna, ale nie zaniedbując komfortu i estetyki. Opcje dekoracji są zróżnicowane, nawet przy ograniczonym materiale, można wybierać spośród wielu stylów dekoracyjnych.

Jeśli też chcesz mieć piękny zadaszony taras lub nowoczesną altanę to skontaktuj się z nami — kontakt zadaszenia tarasowe. Zapraszamy!