Nowoczesna altana

Altana ogrodowa zamykana

Z każdej strony tej zabudowy można delektować się urokiem natury. Ta ekskluzywna altana ogrodowa stoi bowiem w samym środku ogrodu.  Pomiędzy drzewami, w lekkim oddaleniu od pozostałych zabudowań. Dzięki takiej lokalizacji jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju. To w niej relaks nabiera niemal magicznego wymiaru.

Jej usytuowanie odegrało największą rolę w projekcie. Chcieliśmy bowiem zapewnić jak najlepsze warunki do delektowania się otoczeniem, a jednocześnie dać schronienie przy niesprzyjającej pogodzie.

Dlatego altana ogrodowa zamykana ze szkłem i ażurami fantastycznie spełnia się w tej roli.
altana ogrodowa z belkami
zamykana ze szkłem

Szkielet z drewnianych belek w ciemnym, czekoladowym odcieniu mahoniu. Lekko widoczne sęki i słoje nadają jej naturalnego wyglądu, który rewelacyjnie wpisuje się w otoczenie. Ciekawy akcent designu to wąskie elementy drewniane umieszczone nad zabudową, które nadają projektowi współczesnego charakteru. Altana ogrodowa zamykana z belkami nad dachem wygląda dzięki nim na konstrukcję lżejszą.

Belki te mają jeszcze jedną funkcję. Wysunięte nieco poza główną zabudowę. Są jej przedłużeniem i tworzą odsłoniętą pergolę. Jest to dodatkowe miejsce, które może być wykorzystane na huśtawkę dla dzieci, hamak-kokon lub jako podpora dla wiszącego fotela. Taka altana ogrodowa zamykana z pergolą  zapewnia komfortowe miejsce do popołudniowego relaksu w upalne dni.

zamykana nowoczesna
altana ogrodowa zamykana
Altana zamykana sposobem na ciepło zimą.

Główna zabudowa całkowicie zamknięta. Boki z przesuwnymi ekranami  z przezroczystego szkła, co zapewnia  doskonały widok na ogród. Hartowany materiał odporny na zarysowania i uszkodzenia. Dlatego altana ogrodowa zamykana ze szkłem to bezpieczna i trwała konstrukcja.

Elementy na prowadnicach można łatwo przesunąć, otwierając wnętrze przy ładnej pogodzie i zamykając w pochmurne i chłodniejsze dni. Szklane ekrany chronią przed deszczem i wiatrem. Dzięki temu altana ogrodowa zamykana nowoczesna jest wykorzystywana od wczesnej wiosny, aż po późną jesień.

Boki konstrukcji uzupełniliśmy również ruchomymi panelami drewnianymi z poziomymi ażurami. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną. Można je przesuwać na prowadnicach, ustawiając w zależności od położenia słońca. Żaluzje zapewniają delikatny półcień, dzięki czemu altana ogrodowa zamykana nowoczesna ze szkłem i ażurami zapewnia idealne warunki do odpoczynku o każdej porze dnia.

ze szkłem i ażurami
altana zamykana z pergolą
Altana zamykana sposób na słońce.

Cień do wnętrza w upalne dni rzucają także drzewa oraz dach wykonany z drewnianych desek. Jest to jedno z bardziej praktycznych rozwiązań stosowanych w tego typu zabudowach. Całkowicie chroni przed promieniami południowego słońca, ale też przed deszczem i śniegiem. Jest wytrzymały, a przy regularnych zabiegach pielęgnacyjnych niezwykle trwały.

Altana ogrodowa 3×5 m jest przestronną zabudową, w której właściciele finalnie stworzyli kącik do odpoczynku oraz wydzielili część jadalnianą, gdzie mogą sami lub z przyjaciółmi cieszyć się wspólnymi posiłkami z grilla. Zamykana przestrzeń jest praktyczna i pozwala na wykorzystywanie jej przez większą część roku. Dodatkowa, designerska pergola zapewnia fenomenalne miejsce do popołudniowego relaksu z książką w ręku jedynie przy szumie liści i śpiewie ptaków.

Nasze konstrukcje mogą pełnić również funkcję wiaty garażowej, będąc przy tym zadaszeniem ganku i altaną. Projekt Wiata przyścienna garaż i ganek, jest tego przykładem.