Nowoczesna Altana

Wiata przyścienna garaż i ganek

Ta altana nowoczesna ogrodowa pokazuje, jak w przemyślany sposób można rozwiązać problem z parkowaniem na niewielkiej działce. Jest to nietypowe wykorzystanie tradycyjnych, współczesnych zadaszeń tarasowych w celu poprawy funkcjonalności przestrzeni. Konstrukcja mocowana do ściany stworzyła przyjemną, spójną aranżację, która zapewnia miejsce na samochód oraz dodaje praktyczne zadaszenie nad drzwi wejściowe. Projekt wymagał od nas nieszablonowego podejścia do realizacji zlecenia. Na posesji nie było dużo miejsca, a musiał być zagwarantowany swobodny dostęp do drugiej części działki.

Konstrukcja zbudowana została z drewna w ciemnym odcieniu orzecha, który pasuje do elewacji budynku, stolarki okiennej i drzwiowej domu oraz do ogrodzenia posesji. Zabudowa powstała na planie litery „L”. Główna część jest wysunięta ku frontowi działki i wyznacza miejsce parkingowe. Druga tworzy niewielkie zadaszenie nad główne drzwi wejściowe. Dlatego kompozycja jest strzałem w dziesiątkę pod kątem aranżacji i uzyskania optymalnego wykorzystania przestrzeni.

Dach konstrukcji – niezawodne szkło

Konstrukcje pokryte dachem wykonanym z mlecznego szkła wspartego na designerskich belkach wykonanych bez widocznego pochylenia konstrukcji. System mocowania szkła w dachu jest naszym autorskim opatentowanym rozwiązaniem. Wiata garażowa może pełnić funkcję altany jest idealnym rozwiązaniem na niewielkiej działce. Woda opadowa spływa swobodnie na szerszą stronę posesji pokrytą trawnikiem, zmniejszając jej odpływ na kostkę brukową.

Taki dach jest elegancki i estetyczny. Nadaje konstrukcji nowoczesnego wyglądu. Hartowane szkło to wytrzymały oraz odporny na zarysowania i uszkodzenia materiał.

Dlatego o wytrzymałość szkła nie ma się co martwić, ponieważ swobodnie można po nim chodzić.

Wiata przyścienna, garaż i ganek nowoczesny są funkcjonalną przestrzenią, nie przytłaczają też niewielkiej działki. Tworzą natomiast kropkę nad „i” w aranżacji frontowej części domu i posesji.

W pobliżu posesji na której wykonaliśmy ten projekt znajduje się nasza wcześniejsza realizacja umieszczona we wpisie Nietypowe altany ogrodowe. Polecamy sprawdzić dwa różne style w nowoczesnej konstrukcji wykonanej z drewna klejonego BSH. O właściwościach drewna klejonego można przeczytać w naszym wpisie na blogu Rodzaje drewna konstrukcyjnego.