Nowoczesna Altana

Nietypowe altany ogrodowe

Prosta altana ogrodowa zazwyczaj postawiona na planie kwadratu. Może być prostokątna, a wersji bardziej rozbudowanej przybiera funkcjonalny kształt litery „L”. Tymczasem niektóre nieruchomości, ukształtowanie terenu lub niestandardowy przebieg granicy działki wymagają specjalnych rozwiązań. Dlatego nietypowe altany ogrodowe z drewna  na indywidualne zamówienie. Dzięki czemu pozwalają stworzyć komfortową przestrzeń relaksu nawet w wymagających warunkach.

Tak stało się przy tej realizacji. Determinantem, który zadecydował o ostatecznym kształcie nietypowej altany ogrodowej, była granica i betonowe ogrodzenie, które nietypowo zwęża się na jednym końcu działki. Aby dopasować zabudowę do nieruchomości, sięgnęliśmy po pięcioboczne, nietypowe altany ogrodowe. Projekty tego typu są mocno zindywidualizowana, dzięki czemu właściciele mają gwarancję ich unikalności. W tym projekcie dwie ściany mają równe długości. Dwie po ich bokach zostały skrócone o ⅓, a następnie połączone piątym, skośnym bokiem od strony ogrodzenia.

Nietypowe altany ogrodowe nowoczesne – od projektu do realizacji

Nietypowe altany ogrodowe nowoczesne dopasowujemy nie tylko do kształtu działki, ale także do aranżacji otoczenia. Konstrukcja powstała więc z drewna w ciepłym kolorze orzecha, który doskonale wtapia się w charakter eklektycznego domu i wypielęgnowanego ogrodu.

Dwie boczne ściany zabudowane zostały poziomymi deskami w tym samym kolorze. Ich zadaniem jest ochrona przed słońcem od strony zachodniej i południowej. Ponadto zwiększają poczucie prywatności, izolując od sąsiedniej posesji. To daje komfort intymności zarówno podczas niedzielnego leniuchowania tylko we dwoje, jak i spotkań w większym gronie.

W rogach dwóch pozostałych ścian zastosowaliśmy stałe ekrany z zamykanymi żaluzjami. Nadają one konstrukcji lekkości. Takie nietypowe altany ogrodowe z żaluzjami są też praktyczne. Odsłonięcie poziomych elementów pozwala na cyrkulację powietrza, zamknięcie chroni przed słońcem, wiatrem oraz deszczem.

Altany ogrodowe – zabudowa ścian

Boki uzupełnione ekranami z przezroczystego szkła hartowanego. Jest to świetne, nowoczesne rozwiązanie, które znacznie zwiększa funkcjonalność zabudowy. Nietypowe altany ze szkłem przesuwnym dają schronienie przed deszczem i wiatrem. A wieczorem także przed uciążliwymi owadami takimi jak komary, dzięki temu poprawia komfort nocnych uroczystości i przyjęć. Panele umieszczone na prowadnicach grają rolę drzwi tarasowych. Ich otwarcie łączy wnętrze zabudowy z ogrodem. Przezroczyste szkło pozwala cieszyć się urokiem zielonego otoczenia. Dach pokryty został mlecznym szkłem hartowanym, które wpuszcza światło, a jednocześnie absorbuje części promieni. Dzięki temu chroni wyeksponowane na słońce wnętrze przed nagrzaniem. Nietypowe altany ze szkłem są funkcjonalne i estetyczne. Nie przytłaczają nawet niewielkiego ogrodu.

Decydując się na wolnostojące i funkcjonalne zabudowy, warto wybrać altany ogrodowe z montażem bezpośrednio u producenta. Daje to gwarancję bezpiecznej i stabilnej konstrukcji. W takich przypadkach odradzamy instalację samodzielnie.

 Zarówno standardowe, jak i nietypowe altany ogrodowe dopracowujemy w każdym szczególe tak, aby elementy ściśle do siebie pasowały. Ich montaż wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiednich urządzeń.

Wtedy altana w ogrodzie stanie się prawdziwą enklawą spokoju, własną, bezpieczną oazą idealną na odpoczynek po pracy, niedzielny obiad z rodziną i weekendowe spotkania z przyjaciółmi. W projekcie Tarasy i zadaszenia, inaczej niż w przypadku tej altany, ściany zostały zabudowane szkłem.